Zpravodajství

Tonoucí OP Prostějov se chytá stébla. Konkurs nebude

Tonoucí OP Prostějov se chytá stébla. Konkurs nebude
Zdroj: oficiální zdroj

Největší tuzemský výrobce oděvů OP Prostějov se vyhnul konkurzu.

Věřitelé na schůzi u Krajského soudu v Brně podpořili návrh České spořitelny na reorganizaci společnosti OP Prostějov, podnik se tak pravděpodobně vyhne konkursu.

 
Na schůzi se sešli věřitelé, kteří zastupovali celkem 1,38 miliardy korun dluhu firmy. Česká spořitelna jako největší věřitel navrhovala reorganizaci, na jejímž základě se firma nejspíš pokusí najít investora pro perspektivní část podniku.

 

"Soud konstatuje, že věřitelé na této schůzi přijali usnesení, kterým odsouhlasili jako způsob řešení úpadku dlužníka reorganizaci," řekl soudce Jan Kozák.

 

"Na Oděvní podnik je vyvíjen velký tlak od odběratelů, dodavatelů i zaměstnanců, většina z nich čeká na rozhodnutí z dnešního dne," sdělil ještě během jednání generální ředitel Oděvního podniku Jiří Tuvora.

 

"Potýkáme se s odchodem klíčových zaměstnanců ke konkurenci. Tržby z firemních prodejen každý týden propadávají, blížíme se další likvidní pasti. Za krizový management vidíme smysl v dalším pokračování Oděvního podniku ve velmi zeštíhlené podobě," dodal Tuvora.

 

Podle zprávy insolvenčního správce Jaroslava Svobody pokračuje provoz firmy v areálech v Prostějově a v Jeseníku. Zakázky má přitom potvrzené do konce dubna. Majetek firmy podle správce tvoří především výrobní areály, vlastní i rekreační objekty ve Svatouchu na Chrudimsku, v Prostějově a v Mostkovicích. Provozuje celkem 72 podnikových prodejen.

 

Firma byla v insolvenčním řízení od 18. ledna, kdy návrh na úpadek podala sama. Krajský soud v Brně o úpadku rozhodl přesně po týdnu, insolvenčním správcem jmenoval brněnského advokáta Jaroslava Svobodu. Do 2. března se soudu přihlásilo celkem 230 věřitelů.

vrl, tn.cz / Mediafax

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz