Zpravodajství

Neobvyklá loupež: ukradené včely

Lounští policisté řeší velmi neobvyklou krádež. Jednomu včelaři z Lubence na Podbořansku totiž někdo z úlů ukradl včely.

František Macháček chová včely téměř 50 let. Když ale přišel na svoji pravidelnou kontrolu úlů, měl slzy na krajíčku. Někdo se mu totiž do včelínu vloupal.

 

Nejenže mu způsobil škodu za více než padesát tisíc korun, ale včely také ohrozil, protože toto období není pro jejich stěhování vůbec vhodné.
 

"Zůstaly mi čtyři živé včely. Ze čtyřiačtyřiceti," říká okradený František Macháček.

 

A mluvčí lounské policie Jaromíra Střelcová potvrzuje: "Zloděj odcizil pomůcky pro včelaře, dále pak ze zabudovaných úlů 25 pláství se včelstvem a z 15 úlů si přisvojil i samotné včely."

 

Zloděj nemohl být zkušeným včelařem

 

"V žádným případě to nemohl bejt zkušený včelař, protože v tuhle dobu, když budete ty včely stěhovat takto drastickým způsobem, tak o ně vlastně přijdete," říká včelař Petr Táborský

 

Včelař vyčíslil škodu na více jak 50 tisíc. Jak sám ale říká, ukradené včely pro něj mají hodnotu nevyčíslitelnou.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Včelí úly decimuje mor. Včelaři zuří

 

Nikdo ze včelařů si krádež nedokáže vysvětlit. Je možné, že zloděj kradl včely na objednávku. Pořízení nového včelstva totiž vyjde na několik tisíc korun.

 

Pokud se policistům podaří zloděje dopadnout, může jít až na dva roky do vězení. Pan František si po této zkušenosti prý nové včely už pořizovat nebude.

Televizní noviny
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz