Ruští a polští odborníci ukončili dešifrování záznamů ze tří černých skříněk polského prezidentského letadla Tu-154M, který havaroval u západoruského Smolensku.
Ruští specialisté pokračují v identifikaci obětí nehody polského prezidentského speciálu, při které minulou sobotu zahynul polský prezident Lech Kaczyński a dalších 95 lidí. Identifikovat zbývá ještě dvacet obětí, informuje v pondělí polský Dziennik.
Černé skříňky zafungovaly
"Experti dešifrovali údaje z palubního záznamníku ruské výroby nalezeného na místě letecké katastrofy. Informace, které obsahuje, se využívají společně s údaji získanými z technického havarijního záznamníku, který registroval údaje o stavu letounu," uvedla komise.
Zároveň podle agentury polští a ruští odborníci ukončili přehrávání údajů z třetí černé skříňky nalezené na místě nehody. Tento rychlý záznamník polské výroby se podle odborníků obvykle využívá pro studijní účely a zaznamenává technické parametry fungování letadla. Ruský a polský technický záznamník podle MAK registrují stejné množství technických parametrů.
Polský prezidentský speciál havaroval v sobotu 10. dubna pokusu o přistávací manévr v husté mlze u vojenského letiště ve Smolensku. Na jeho palubě zahynulo 96 lidí včetně polského prezidenta Lecha Kaczyńského a jeho manželky Marie. Prezident měl v Rusku uctít památku obětí katyňského masakru.
Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz