Zpravodajství

Naše sklárny opět ožívají. Nástupci Crystalexu pomalu obnovují výrobu

Například sklárny v Karolince na Vsetínsku už začaly přijímat nové pracovníky.

Malý zázrak - to říkají lidé ze skláren, kteří se vrátili do práce. Před více než rokem tu přitom během jediné noci přišlo kvůli krachu Crystalexu o zaměstnání na 300 sklářů. Teď přišla dobrá zpráva: Výroba se bude rozšiřovat.

"V současné době máme asi 110 zaměstnanců a v průběhu tohoto měsíce rozjíždíme druhou směnu," řekl televizi Nova ředitel skláren Jiří Morávek.

Do skláren tak nastoupí dalších 40 nezaměstnaných. Lidé ale dostanou smlouvu jen na dobu určitou - na nejbližších 6 měsíců, protože podle slov ředitele dostaly sklárny zakázky jen na půl roku.


Jenomže jinde tu práci lidé jen tak neseženou. Od krachu Crystalexu trápí Karolinku skoro 20ti procentní nezaměstnanost.

"My jsme vděčni za každé místo, které se vytvoří a každé místo, které tu vznikne, říká starosta Karolinky Tomáš Hořelica. "Budeme doufat, že přijdou zakázky na vánoční trha, a že ti lidi tady zůstanou," dodává vedoucí odborů Helena Langerová.

Vedení skláren doufá, že se výrobu podaří udržet. Zároveň ale přiznává, že zbylých 150 sklářů se do těchto prostor v nejbližších letech nevrátí.

Petr Zapletal, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz