APLIKACE TN.CZ
Zpravodajství

Utýrala dva psy. Dostala podmínku

Osm měsíců s podmíněným odkladem na dva roky - takový trest si od okresního soudu Brno-venkov odnesla Světlana Chlpíková z Veverských Knínic na Brněnsku.

Žena, která utýrala dva psy, vlastní chovnou stanici čínských chocholatých psů. Ty ale držela v otřesných podmínkách.
Výkaly, zvratky, vypadaná srst - tak to vypadalo u Světlany Chlpíkové, když její chov přišli loni v březnu zkontrolovat policisté s veterinářem.

Případ skončil u soudu.

Chlpíková nakonec vyvázla jen s podmínkou. Proti rozsudku se ale na místě odvolala.

Kvůli zvířatům se už přitom Chlpíková v minulosti ocitla před přestupkovou komisí.

Soud také Chlpíkové nařídil omezit počty chovaných zvířat - smí jich mít jen tolik, o kolik je schopná se pořádně postarat.

Ochranáři zvířat se tak bojí, že by se u chovatelky mohlo časem vše vrátit do starých kolejí.
 

TV Nova

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz