Osm měsíců s podmíněným odkladem na dva roky - takový trest si od okresního soudu Brno-venkov odnesla Světlana Chlpíková z Veverských Knínic na Brněnsku.
Žena, která utýrala dva psy, vlastní chovnou stanici čínských chocholatých psů. Ty ale držela v otřesných podmínkách.
Výkaly, zvratky, vypadaná srst - tak to vypadalo u Světlany Chlpíkové, když její chov přišli loni v březnu zkontrolovat policisté s veterinářem.
Případ skončil u soudu.
Chlpíková nakonec vyvázla jen s podmínkou. Proti rozsudku se ale na místě odvolala.
Kvůli zvířatům se už přitom Chlpíková v minulosti ocitla před přestupkovou komisí.
Soud také Chlpíkové nařídil omezit počty chovaných zvířat - smí jich mít jen tolik, o kolik je schopná se pořádně postarat.
Ochranáři zvířat se tak bojí, že by se u chovatelky mohlo časem vše vrátit do starých kolejí.
Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz