Zpravodajství

Do Prahy se sjíždí ďábelští motorkáři z gangu Hells Angels

Do Prahy přijeli první členové motorkářského gangu Hells Angels, kteří se chystají na víkendové celosvětové setkání členů klubu.

Informace potvrdila mluvčí policie Andrea Zoulová s tím, že sraz je plánován na oba víkendové dny u koupaliště Džbán v Praze 6.
 


 

Do Prahy se mají o volebním víkendu sjet z celého světa stovky motorkářů, které provází pověst nebezpečných rváčů. V pohotovosti je proto i policie, které připravuje nejen bezpečnostní opatření, ale také dopravní omezení, aby sraz motorkářů ovlivnil provoz v Praze co nejméně. "Se zdržením budou muset počítat řidiči i ostatní účastníci silničního provozu zejména v ulici Evropská, kde bude po dobu opatření svedena doprava do jednoho jízdního pruhu," poznamenala Zoulová s tím, že omezení začne platit v pátek 28. května, nicméně s dílčím omezením je potřeba počítat i ve čtvrtek odpoledne a v sobotu dopoledne.
 

PODÍVEJTE SE, JAK TO VYPADÁ, KDYŽ STOVKY MOTORKÁŘŮ Z HELLS ANGELS JEDOU ULICÍ:


 

Příznivci klubu mají pronajatý celý areál kempu u koupaliště Džbán. "Policie připravila zvláštní dopravně bezpečnostní akci zaměřenou na příznivce tohoto motorkářského klubu. Zřídili jsme čtyři hlavní kontrolní stanoviště v blízkosti ulic José Martího, U Zámečku, Pod Aritmou a tramvajové smyčky v ulici Egyptská v Praze 6," dodala.
 


 

Již ve středu dopoledne se v hotelu v Praze 6 ubytovalo asi 40 členů Hells Angels. Jejich přítomnost policie monitoruje. "Na opatření se budou podílet policisté cizinecké, dopravní, pořádkové i kriminální služby v rámci celé České republiky. Pražští policisté se zaměří na kontrolu pobytového režimu účastníků srazu, pátrání po hledaných osobách, dohled nad bezpečností a plynulostí silničního provozu," poznamenala mluvčí policie Zoulová. Součástí policejního opatření budou i kontroly na státní hranici.
 

ČTĚTE TAKÉ:
Pekelní andělé ubodali rockera - a ukončili tak květinová léta

 

Naposledy se setkání členů Hells Angels uskutečnilo v Praze v roce 2005, kdy se zde sjelo na 1000 motorkářů, a podle policie budou letošní bezpečnostní opatření obdobná. Gang na sebe loni upozornil na západě Čech, kde policisté z Útvaru organizovaného zločinu zadrželi čtyři muže podezřelé z řady vážných zločinů. Jednoho z hlavních podezřelých zatkli 15. října přímo v klubovém domě české pobočky Hells Angels na Sokolovsku. Obviněni byli z trestných činů porušování předpisů o zahraničním obchodu s vojenským materiálem, nedovolené ozbrojování a nedovolená výroba a držení omamných a psychotropních látek a jedů. Jak potvrdil mluvčí útvaru Pavel Hanták, při domovních prohlídkách nalezli kriminalisté větší množství nelegálně držených zbraní. "Na seznamu zajištěných věcí nechybí samopaly, brokovnice a kulovnice, pistole, granáty, ani výbušniny," uvedl Hanták.
 


 

tn.cz / Mediafax
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz