Zpravodajství

Soud rozhodl. Bratr exministra Řebíčka úplatky nebral

Soud rozhodl. Bratr exministra Řebíčka úplatky nebral
Zdroj: oficiální zdroj

Teplický soud osvobodil tři bývalé policisty, kteří byli obžalovaní z braní úplatků. Jedním z nich je i bratr exministra Řebíčka.

Okresní soud v Teplicích ve čtvrtek zprostil bývalé policisty Romana Majerníka, Adama Řebíčka a Radka Turišina obvinění z korupce. Státní zástupce přitom navrhoval nepodmíněné tresty.

Jeden z obžalovaných Adam Řebíček je bratrem bývalého ministra dopravy Aleše Řebíčka.

Zdroj: oficiální zdroj

V závěrečných řečech, které byly na pořadu soudního líčení v pondělí, obžalovaní opětovně odmítli svou vinu. Jejich obhájci požadovali zproštění obžaloby pro nedostatek důkazů a také proto, že se skutek vůbec nestal. Státní zástupce naopak považoval korupci za dostatečně prokázanou a navrhoval, aby všichni tři obžalovaní byli odsouzeni k nepodmíněným trestům vězení.

PSALI JSME:

Tři policisté obviněni za výpalné. Je mezi nimi i Řebíčkův bratr

Soud poslal do vazby exministrova bratra Adama Řebíčka

Z čeho byli bývalí policisté obvinění?

Policisté měli chtít úplatky od teplického podnikatele Michaela Bartese za to, že zastaví jeho trestní stíhání. Postupně jim údajně dal až tři miliony korun. Bartes je obžalován ve čtyřech případech ze zpronevěry a praní špinavých peněz. Obžalovaní i obhájci poukazovali na jeho nevěrohodnost i na to, že obviňování policistů z korupce je součástí jeho obhajoby v těchto trestních věcech.

tn.cz / Mediafax

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz