Zpravodajství

Ratingová agentura Fitch snížila hodnocení BP o šest příček na BBB

Ratingová agentura Fitch snížila hodnocení závazků energetické společnosti British Petroleum (BP) o šest příček z úrovně AA na úroveň BBB.

Hodnocení dluhu britské společnosti se tak v úterý poprvé v historii dostalo pod stupeň AA, důvodem jsou obavy z následků havárie ropné plošiny v Mexickém zálivu. Likvidace škod zatím vyšla BP na 1,6 miliardy dolarů (cca 33,5 miliardy korun).

Swapy úvěrového selhání (CDS) společnosti během úterý rostly oproti pondělnímu závěru o 75 bazických bodů na 450 bazických bodů.

Co znamená snížení ratingu?

Snížení ratingu znamená, že agentura Fitch snižuje šance splacení stávajících závazků společnosti poté, co se firma bude muset vypořádat s náklady na odstranění následků ekologické havárie v Mexickém zálivu.

Ve středu by se měl prezident USA Barack Obama sejít s managementem BP, na schůzce by mohly být diskutovány právě detaily ohledně likvidace škod.

Swapy úvěrového selhání (CDS) společnosti před oznámením snížení ratingu rostly oproti pondělnímu závěru o 75 bazických bodů na 450 bazických bodů. Po snížení úvěrového hodnocení se CDS dále rozšířily až na 465 bazických bodů.

Agentura Fitch naposledy snížila hodnocení společnosti BP na počátku června z AA+ na AA, následovala tak krok agentur Moody´s a S&P, které aktuálně hodnotí British Petroleum stupni "Aa2" a "AA-".

ČTĚTE TAKÉ:

Ekonomický rating Řecka klesl o čtyři stupně

Španělsko dostalo nižší rating, kurz eura klesá, kurz zlata roste

Po volbách musí přijít reformy, Moody´s hrozí Česku snížením ratingu

tn.cz / Mediafax
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz