Zpravodajství

Český pavilon na EXPO 2010 viděly už dva miliony návštěvníků

Český pavilon na EXPO 2010 viděly už dva miliony návštěvníků
Zdroj: Oficiální zdroj

Český pavilon na Všeobecné světové výstavě EXPO v Šanghaji přivítal dvoumiliontého návštěvníka.

 Stal se jím čínský obchodník Wu Bo, informovala v sobotu agenturu Mediafax produkční marketingu a komunikace Českého pavilonu Tereza Králová.

Jubilejního návštěvníka přivítala ředitelka pavilonu Miloslava Kumbárová, která mu předala propagační materiály o České republice. Byly mezi nimi knihy Perly České republiky a Metropolis, křišťálová socha lva a dárkový balíček českého piva.

ČTĚTE TAKÉ:

O český pavilon na Expu je velký zájem

"Myslím, že jsem měl velké štěstí. Jsem za všechny dary vděčný. Radost mám hlavně z českého piva, na které se těším," řekl Wu. Český pavilon se mu velmi líbil. "Je úžasný. Je na něm vidět, že si na něm Česká republika dala opravdu záležet," uvedl.

Český pavilon patří od začátku výstavy mezi nejnavštěvovanější. Denně jeho branami projde 45 až 50 tisíc lidí.

"Jsme velmi rádi, že jsme mohli dvoumiliontého návštěvníka přivítat v tak krátkém čase," řekla ředitelka pavilonu Kumbárová. Je to úspěch zejména oproti minulému EXPO v japonském Aichi, kde Český pavilon za celou dobu trvání výstavy navštívilo jen 1,7 milionu lidí.

Výstavu EXPO denně navštíví kolem půl milionu lidí

Heslo letošní výstavy EXPO je "lepší město, lepší život". Očekává se, že ji na ploše o rozloze 5,3 čtverečního kilometru, kde jsou pavilony rozmístěny, navštíví od 1. května do 31. října 70 milionů návštěvníků. V areálu se uskuteční více než 20 tisíc kulturních představení.

Český pavilon má půdorys pražského Starého Města. Název expozice je Plody civilizace. Návštěvníci by měli při průchodu imaginárními pražskými uličkami objevovat vystavené exponáty.

Mediafax
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Giuliani půjde před komisi kvůli útoku Trumpových příznivců na Kapitol

Zvláštní výbor americké Sněmovny reprezentantů pro vyšetřování útoku na Kapitol z loňského 6. ledna si předvolal Rudy Giulianiho a další dva právníky, kteří veřejně prosazovali Trumpova nepodložená tvrzení o podvodech v prezidentských volbách. Vypovídat má rovněž exprezidentův volební stratég Boris Epshteyn, rovněž člen týmu, jenž se snažil zvrátit výsledky voleb a alarmovat Trumpovy příznivce tvrzením o ukradených volbách.

Krátká zpráva

Zemřel nejstarší muž na světě, bylo mu 112 let

Španěl Saturnino de la Fuente, zapsaný v Guinessově knize rekordů jako nejstarší muž světa, zemřel ve věku 112 let a 341 dní. Skonal doma ve svém rodném městě León na severozápadě země. De la Fuente začal pracovat ve svých 13 letech v továrně na výrobu obuvi. Měl osm dětí, 14 vnoučat a 22 pravnoučat.

Píše se na Deník.cz