Zpravodajství

Vlaky RegioJet by mohly příští rok jezdit až na Slovensko

Vlaky RegioJet by mohly příští rok jezdit až na Slovensko
Zdroj: Mediafax

Dceřiná společnost Student Agency RegioJet by už od jara 2011 mohla provozovat vlaky na dvou tratích.

Jak agentuře Mediafax v neděli sdělil obchodní ředitel firmy Jiří Schmidt, jde o tratě Plzeň - Domažlice a Praha - Ostrava - Žilina.

Na trati Plzeň - Domažlice společnost RegioJet v současné době jezdí se svými pronajatými reklamními vlaky Siemens Desiro Classic, které však musí na konci července vrátit. Existuje i možnost, že provozu vlaků na této trati bude pokračovat až do konce roku. "Pravděpodobnější varianta je, že vlaky na konci července vrátíme a dáme si čas na vyhodnocení projektu. Je tu ale možnost, že si vlaky ponecháme a na trati budeme jezdit až do konce roku. Jinou trať bych vyloučil, " sdělil Schmidt.

RegioJet chce podle něj vlaky nasadit i na trať Praha - Olomouc - Ostrava s tím, že část spojů by zajížděla až do slovenské Žiliny.

V obou případech má RegioJet u Správy železniční dopravní cesty (SŽDC) zažádáno o přidělení železniční kapacity v rámci jízdního řádu pro rok 2010/11. Teoreticky by tak žluté "nereklamní" vlaky mohly poprvé vyrazit na koleje v polovině prosince 2010, kdy začne platit nový jízdní řád.

Tak brzy to ale nebude. "Čeká nás ještě spoustu práce, naše vlaky by se na koleje mohly dostat nejdříve na jaře 2011," sdělil Schmidt. Velmi záleží na jednání a dohadech, jaké časy na dotyčných tratích budou moci využít, myslí si. U přidělování kapacity dopravní cesty totiž mají přednost vlaky, které jsou v závazku veřejné služby, tedy v naprosté většině vlaky Českých drah. RegioJet se proto obává, zda jim nebudou přiděleny časy pro ně krajně nevýhodné.

Skupina kolem Student Agency je největším prodejcem letenek v Česku a největším zprostředkovatelem jazykových kurzů v zahraničí. Do skupiny Student Agency patří stejnojmenná dopravní společnost, která na trhu působí od roku 1993. Její součástí jsou dále firmy Orbix, DPL real a RegioJet.

V roce 2009 skupina kolem Student Agency utržila přes čtyři miliardy korun, dosáhla tím obdobného výsledku jako v roce 2008. Zisk skupiny v roce 2009 činil 100 milionů korun.

tn.cz / Mediafax
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz