Požár na Pražském hradě hasily tři jednotky. Nad Hradem se objevil v sobotu odpoledne hustý černý dým.
Požár na Pražském hradě vypukl po druhé hodině odpoledne. "Na Hradě hoří v zahradě, mám hlašený černý dým, požár jsme už lokalizovali," informovala mluvčí pražských hasičů Pavlína Adamcová, s tím, že na místě jsou tři jednotky.
Černý dým valící se nad Hradem je vidět z dálky. "Lidi zastavovali na mostě a sledovali, co se děje," řekl jeden ze svědků.
Pravděpodobně se vzňal svazek kabelů umístěný pod kovovým roštem v jedné ze zahrad Pražského hradu. Podle našich informací tato zahrada sousedí se Španělským sálem.
Hasiči požár uhasili. Vzhledem k tomu, že jsou kabely uloženy v šachtě, nemohou se hasiči dostat přímo k ohnisku požáru. Na pomoc proto přivolali elektrotechnika, aby zajistil odpojení kabelů od elektrické sítě.
Škodu hasiči předběžně odhadují na 50 tisíc korun. Příčiny požáru hasiči vyšetřují.
Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz