Zpravodajství

Pražští strážníci odhalili od začátku prázdnin 28 podnapilých mladistvých

Pražští strážníci odhalili od začátku prázdnin 28 podnapilých mladistvých
Zdroj: Daniela Pilařová

Pražská městská policie při dvoutýdenní akci od 25. června do 6. července přistihla 28 dětí a mladistvých pod vlivem alkoholu.

Většinu opilých hlídky odhalily na veřejných prostranstvích, tedy na ulici či v parcích, informovala v pondělí Mediafax Jana Přikrylová, mluvčí pražských strážníků.

"Ačkoli se to nemusí zdát, za necelé dva týdny je to alarmující číslo. Proto chci, aby podobné kontroly pokračovaly soustavně a aby strážníci především sankcionovali toho, kdo dětem a mladým lidem alkohol podá. Není možné, abychom nacházeli opilé třináctileté děti," komentoval výsledky akce náměstek primátora zodpovědný za bezpečnost Rudolf Blažek (ODS).

Celkem zjistili strážníci 16 případů prodeje, podání či jiným způsobem umožněného požití alkoholických nápojů osobám mladším 18 let. Ve třech případech řešili strážníci přestupek blokovou pokutou, 13 případů předali k řešení příslušnému správnímu orgánu. Během více než týdenní akce zkontrolovala městská policie 2562 osob. Strážníci provedli kontrolu 2098 restaurací a obdobných provozoven. V několika případech museli strážníci přivolat záchrannou službu.

"Nejvíc dětí a mladistvých pod vlivem alkoholu odhalili strážníci v den vysvědčení, tedy 30. června. S kontrolami začínali už v deset hodin dopoledne. Mezi podnapilými dětmi byl mimo jiné například třináctiletý chlapec nebo dívka, která nadýchala přes dvě promile," konkretizovala mluvčí Jana Přikrylová.


PSALI JSME:

Strážníci v Českých Budějovicích odhalili čtrnáct opilých mladistvých

Pražská záchranka vyjížděla v poslední školní den častěji, zemřelo 14 lidí

Strážníci se na kontrolu podávání alkoholu dětem a mladistvým podle mluvčí zaměřují i během školního roku a v kontrolách budou pokračovat i o prázdninách. V případě zjištění mladistvého pod vlivem alkoholu přitom nekončí informováním rodičů, ale vždy se snaží zjistit, kdo alkohol dítěti či mladistvému podal. Ten se totiž dopouští přestupku, který mohou strážníci řešit buď blokovou pokutou, nebo předáním správního orgánu. Případy těchto porušení zákona ale mohou předat i Policii ČR.

tn.cz / Mediafax

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz