Zpravodajství

Čtrnáctiletá dívka se utopila v rybníku na Českokrumlovsku

Další oběť má koupání v letošní letní sezoně na jihu Čech. V úterý se v rybníku v Holubově na Českokrumlovsku utopila čtrnáctiletá dívka.

"V půl desáté večer nás policie požádala o spolupráci při pátrání po utonulé osobě v rybníku na návsi. Na místě zasahovali i potápěči, kteří tělo dívky našli až po čtvrt na jednu v noci,“ uvedl pro agenturu Mediafax operační důstojník hasičů.

Rodiče dívku, která se večer nevrátila domů, nejprve hledali sami, pak se obrátili na policii, která následně přivolala hasiče.

Policie, která případ vyšetřuje, o něm nechce podávat podrobnosti. Podle některých neoficiálních informací mělo na břehu rybníka zůstat jízdní kolo, které dívce patřilo, batoh a deka.


ČTĚTE TAKÉ:

V blanenském lomu se utopil mladý muž

Jde tak v krátké době o druhou mladistvou oběť koupání v kraji. V pondělí se na Písecku topila o tři roky mladší dívka. Podařilo se ji sice vytáhnout a oživit, o den později však v nemocnici v Českých Budějovicích zemřela.

Mediafax
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Zemědělci zasažení tornádem dostanou odškodnění od státu

Zemědělci z Jihomoravského a Ústeckého kraje, které v červnu zasáhly přírodní pohromy, v blízké době dostanou od ministerstva zemědělství 80 procent peněz z přiznané částky jako odškodnění. Mezi 81 žadatelů, u nichž pracovníci Škodní komise Státního zemědělského intervenčního fondu (SZIF) šetřili, se rozdělí 627 milionů korun. Fond začal vydávat tzv. zálohová rozhodnutí a platby bude posílat záhy po vydání, aniž by se čekalo na nabytí právní moci rozhodnutí.

Krátká zpráva

Sněmovna odvolala Hanu Lipovskou z Rady České televize

Poslanci v pátek odpoledne odvolali Hanu Lipovskou (za Volný blok) z postu členky Rady České televize. Pro odvolání Lipovské hlasovalo celkem 63 poslanců, dalších 11 bylo proti. Důvodem odvolání bylo porušení zákona a také ztráta nezávislosti. Hana Lipovská totiž kandiduje v nadcházejících volbách do Poslanecké sněmovny. Odvolání už minulý týden doporučil sněmovní volební výbor. Členkou rady ČT byla Lipovská od května loňského roku.

Píše se na Deník.cz