Úhyn ryb v Modlanech na Teplicku už začala vyšetřovat policie. Úhyn označují rybáři za katastrofu nevídaných rozměrů. Přišli totiž o více než dvě stě candátů.
Reklama
Reklama
Škoda je přes půl milionu korun. Vodu podle všeho znečistila místní kanalizace a zahrádkáři, kteří odpad vypouštějí přímo do rybníka.
Podél břehu jsou desítky kanalizačních výpustí ze zahrádek, podle rybářů je i to jednou z hlavních příčin úhynu ryb. Veterináři proto provedli odběry vody a rybí zdechliny poslali na pitvu.
Celková škoda dosahuje skoro 600 tisíc korun. V rybníce prý vyhynula celá generace candátů. Obnovovat se bude minimálně 15 let.