Zpravodajství

Yoko Ono protestuje proti propuštění Lennonova vraha

Umělkyně Yoko Ono protestuje proti předčasnému propuštění Marka Davida Chapmana, který v prosinci 1980 zastřelil jejího manžela Johna Lennona. Informuje o tom ve středu deník Montreal Gazette.

"Yoko Ono je proti propuštění muže, který téměř před 30 lety zabil jejího manžela a bývalého člena Beatles Johna Lennona," uvedl Peter Shukat, právní zástupce Yoko Ono. Sedmasedmdesátiletá umělkyně až dosud s Chapmanovým propuštěním nikdy nesouhlasila. "Její postoj se nezměnil," dodal Shukat.

Mark David Chapman usiluje o propuštění už po šesté. Yoko Ono zatím vždy komisi, která o podmínečném propuštění rozhoduje, poslala dopis se svým zamítavým stanoviskem k možnému propuštění. Podobný dopis podle Shukata poslala i nyní.

V předchozích dopisech vyjádřila Yoko Ono své obavy z možného Chapmanova propuštění. "Bojím se, že to zase oživí tu noční můru, chaos a zmatek. Já a oba Johnovi synové bychom se po zbytek našich životů necítili bezpečně," napsala Yoko Ono.

Podle ní by na svobodě v bezpečí nebyl ani Chapman.

Chapman stane před tříčlennou komisí v týdnu kolem po 9. srpnu.

Mark David Chapman Johna Lennona 8. prosince 1980 před jeho newyorským bytem. Zasáhl ho pěti projektily poté, co se mu Lennon podepsal. Spoluzakladatel Beatles zemřel při převozu do nemocnice v náručí Yoko Ono.

PODÍVEJTE SE NA NENÁSILNÝ PROTEST YOKO ONO A JOHNA LENNONA PROTI VÁLKÁM:

PODÍVEJTE SE NA ÚRYVEK Z FILMU "THE KILLING OF JOHN LENNON":


OHLÁŠENÍ SMRTI JOHNA LENNONA SE NEVYHLO ANI FOTBALOVÉMU ZÁPASU:

REAKCE PAULA McCARTNEYHO NA ZPRÁVU O SMRTI JOHNA LENNONA:

POHŘEB JOHNA LENNONA:

Mediafax
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Bitcoin zažil strmý pád, cena měny klesla o 70 tisíc korun

Cena digitální měny bitcoin zažila v pátek strmý pád. Může za to krok čínské národní banky, která oznámila, že platby ve virtuálních měnách jsou nezákonné. Hodnota bitcoinu klesla o zhruba 70 tisíc korun na 901 478 korun za kus.

Píše se na Deník.cz