APLIKACE TN.CZ
Zpravodajství

Nordschleife má nového šampiona: Pagani Zonda R

Severní smyčka Nürburgringu láká automobilky k předvedení svého umění. Poslední kdo se lapil, je Pagani. A hned si odnesl to nejcennější.

Být nejrychlejší na Nordschleife je pocta. Je to taková pocta, že se o to snaží každá automobilka se svými supertsporty. Rekordy také padají jako na běžícím pásu. Poslední jsme zaznamenali v dubnu tohoto roku, kdy se kopcovitými zatáčkami prosmýklo nejrychleji Ferrari 599FXX. Jeho čas byl 6:58,16.


Jenže teď se prohnal nürburgringem vůz Pagani Zonda R. A dokázal smazat nejen rekord produkčního Ferrari, ale i speciálu Radical SR8LM. Jen 1070 kg vážící Pagani Zonda R s řidičem Marcem Rosbergem prolétla celým okruhem všemi šikanami za šest minut a 47 sekund. Aby také ne, když maximálka vozu je 351 km/h a stovku s pevným startem si dá za 2,7 sekundy. A celou rekordní trať v kokpitu si můžete projet sami.

jč, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz