Zpravodajství

Nejluxusnější cibetkovou kávu si v Plzni vychutnáte za 199 korun

Nejluxusnější cibetkovou kávu si v Plzni vychutnáte za 199 korun
Zdroj: Mediafax

Na nejluxusnější a nejdražší "cibetkovou" kávu si mohou v Plzni od úterka zajít labužníci do známé plzeňské kavárny Kačaba, která je zajímavá už tím, že zde hosty obsluhují mentálně postižení pracovníci. Cibetkovou kávu nabízí jako jediní v kraji, potvrdil pro Mediafax šéf kavárny Ladislav Nový.

"Zvláštnost cibetkové kávy spočívá v tom, že je to jedna z nejkvalitnějších a nejdražších káv na světě. Jedinečnost získává káva ve spojení se zvířetem cibetkou, která žije v Indonésii a vybírá si jako dezert ta nejlepší kávová zrna, která najde," řekl vedoucí chráněné pracovní dílny Ladislav Nový. Zrna pak projdou trávicím traktem cibetky a potom tyto její exkrementy sbírají sběrači, kteří z nich vybírají jednotlivá zrnka. Cibetky ve velkochovech však kávová zrna nekonzumují, proto je káva z těchto zrn velmi vzácná.
 

ČTĚTE TAKÉ:

Připravit si dobrou kávu, to je úplná věda

"Jsme si vědomi toho, že cena za cibetkovou kávu není úplně nejnižší, ale pravý milovník kávy zatím nemá v okolí možnost si ji někde dát, tak to jednou za čas to může ochutnat a ocenit. Zaváděcí cena je u nás 199 korun, ale časem určitě podražíme, cena za šálek cibetkové kávy v Praze se pohybuje v rozmezí 400 až 600 korun," informoval Nový a nepřímo tak vyzval méně movité labužníky, aby si s ochutnávkou pospíšili. "Ta káva je opravdu jiná, má nasládlejší aroma. Doporučuje se pít neslazená, ale záleží na každém, zda si přidá mléko nebo cukr," uvedl Nový.
 

Zdroj: Mediafax

 

"Do Kačaby kupuje tu vůbec nejkvalitnější cibetkovou kávu, která je k dostání. Je již namletá, ve speciálních sáčcích, kde je vždy šest porcí a toto jedno balení přijde na 1200 korun," dodal šéf unikátní kavárny Kačaba. V současné době v Kačabě průběžně obsluhuje vedle běžného personálu hosty celkem 22 postižených mentálně zaměstnanců, kteří mají o tuto práci velký zájem. Kavárna si za dobu svého působení získala velkou oblibu u Plzeňanů, velmi početnou klientelou jsou zde maminky s dětmi.

tn.cz / Mediafax
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Zemědělci zasažení tornádem dostanou odškodnění od státu

Zemědělci z Jihomoravského a Ústeckého kraje, které v červnu zasáhly přírodní pohromy, v blízké době dostanou od ministerstva zemědělství 80 procent peněz z přiznané částky jako odškodnění. Mezi 81 žadatelů, u nichž pracovníci Škodní komise Státního zemědělského intervenčního fondu (SZIF) šetřili, se rozdělí 627 milionů korun. Fond začal vydávat tzv. zálohová rozhodnutí a platby bude posílat záhy po vydání, aniž by se čekalo na nabytí právní moci rozhodnutí.

Krátká zpráva

Sněmovna odvolala Hanu Lipovskou z Rady České televize

Poslanci v pátek odpoledne odvolali Hanu Lipovskou (za Volný blok) z postu členky Rady České televize. Pro odvolání Lipovské hlasovalo celkem 63 poslanců, dalších 11 bylo proti. Důvodem odvolání bylo porušení zákona a také ztráta nezávislosti. Hana Lipovská totiž kandiduje v nadcházejících volbách do Poslanecké sněmovny. Odvolání už minulý týden doporučil sněmovní volební výbor. Členkou rady ČT byla Lipovská od května loňského roku.

Píše se na Deník.cz