Zpravodajství

VIDEO: Lidé našli mentálně postiženou Kláru, ukrývala se v seníku

VIDEO: Lidé našli mentálně postiženou Kláru, ukrývala se v seníku
Zdroj: Jindřich Kodíček

Policisté na Táborsku našli v neděli dopoledne pohřešovanou čtrnáctiletou mentálně postiženou dívku, která nepřišla v pátek odpoledne domů ze školy v Soběslavi.

"Dívku se podařilo policistům najít u obce Nedvědice, kdy noc přečkala v seníku. Obec se nechází asi tři kilometry od Soběslavi, odkud dívka v pátek odešla ze školy," řekl Bajcura.

Podívejte se na reportáž TV Nova o nálezu postižené dívky:

Na pátrání se v neděli podílelo 20 policistů a 2 psovodi. Po informaci místních obyvatel dívku našli policisté v seníku nedaleko obce Nedvědice.

Podívejte se na záběry z pátrání po postižené dívce:

Klára je podle všeho zcela v pořádku a nic jí není. Na otázku proč odešla odpověděla, že šla "za koníkama". Živou a nezraněnou dívku našli policisté v seníku u obce Nedvědice, uvedl v neděli pro Mediafax mluvčí policie Milan Bajcura.

Policisté s hasiči a dobrovolníky v neděli po dívce pátrali také poblíž Rybovy Lhoty. Tamní obyvatelé totiž uvedli, že dívku odpovídající popisu zahlédli v katastru obce v sobotu večer. V sobotu vyrazilo do terénu hledat postiženou dívku kolem 120 osob. Šlo o 45 policistů a v pátrání jim pomáhali strážníci městské policie, hasiči a také celá řada dobrovolníků, kteří vyslyšeli žádost policie o pomoc při hledání ztracené dívky. O pohřešované bylo známo, že vzhledem ke svému zdravotnímu stavu trpí dezorientací v prostoru i v čase, se svým okolím komunikuje poměrně nesrozumitelnou řečí.

PSALI JSME:

PÁTRÁNÍ: Retardovaná Klára (14) zmizela. Šla ze školy

V sobotu vyrazilo do terénu hledat postiženou dívku kolem 120 osob, jednalo se o 45 policistů a v pátrání jim pomáhali strážníci městské policie, hasiči a také celá řada dobrovolníků, kteří vyslyšeli žádost policie o pomoc při hledání ztracené dívky. Ta vzhledem ke svému zdravotnímu stavu trpí dezorientací v prostoru i v čase. V sobotu se pátrači zaměřovali především na břehy Lužnice a Černovického potoka v okolí Soběslavi.

s příspěním Lucie Kándlové, tn.cz / Mediafax
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Kanada plánuje zakázat Putinovi a dalším členům ruské vlády vstup do země

Kanadský senát v úterý navrhl změnu zákona o přistěhovalectví a ochraně uprchlíků (IRPA), který by umožnil zakázat vstup všem osobám podléhajícím kanadským sankcím i jejich rodinným příslušníkům. "Zákaz vstupu blízkých spolupracovníků a klíčových stoupenců Putinova režimu, včetně těch, kteří jsou zodpovědní za tuto nevyprovokovanou agresi, je jedním z mnoha způsobů, jak činíme Rusko odpovědným za jeho zločiny," uvedl podle Reuters v prohlášení kanadský ministr veřejné bezpečnosti Marco Mendicino.

Píše se na Deník.cz