Zpravodajství

ZLATÍ HOŠI: Růžička mládeži moc nerozumí, tvrdí Bukač

Legendární kouč Luděk Bukač se pro štáb TV Nova vyjádřil k pořadu Zlatí hoši.

Luděk Bukač je pro hokejové fanoušky opravdovým pojmem. Trenér hokejových mistrů světa z let 1985 a 1996 pochválil záměr naší televize proniknout do tajů mládežnického hokeje.

Tam vidí slabinu a také příčinu, proč se nám nedaří v juniorských kategoriích navázat na úspěchy z nedávné minulosti.

ČTĚTE TAKÉ:

ZLATÍ HOŠI: Děti se bojí jen čerta a Čumpelíka, říká otec hokejisty

"Dřív byla mládež rodinným stříbrem hokeje, to už neplatí,“ říká Bukač. Jedním dechem ale dodává, že současné vedení hokejového svazu se snaží ze všech sil stav napravit.
Bukač se zmínil i o negativním vlivu slávistického bosse Vladimíra Růžička. "Vláďa Růžička rozumí profesionálnímu hokeji dospělých, nemá ale moc zkušeností s mládeží,“ uvedl Bukač.

"Není to jeho parketa, přesto rozhoduje,“ tvrdí trenér, který v 80. letech trénoval v československé reprezentaci. Bukač tím reagoval na Růžičkovo rozhodnutí zbavit se mládežnického trenéra Jiřího Čumpelíka poté, co ve Zlatých hoších nevybíravě kritizoval mladé svěřence za chyby na ledě.

Bukač zároveň připouští, že se hokej stává sportem jen pro bohaté. "Děti jsou frustrované, když vidí, že hrají ti, jejichž rodiče na to mají,“ řekl. Právě na tento fakt upozorňoval Čumpelík. Hokej často rodiče stojí až 10 tisíc korun měsíčně, to je splátka hypotéky.

ora, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz