Zpravodajství

ATENTÁT na politiky. Policie v Čečně teroristy rozstřílela!

Všechny ozbrojence, kteří v úterý dopoledne zaútočili na budovu čečenského parlamentu, policie zastřelila. Informovaly o tom agentury AFP a Interfax.

Podle dostupných informací se podařilo zvláštním jednotkám ministerstva vnitra, pořádkové policii a prezidentské bezpečnostní službě zlikvidovat všechny ozbrojence.


Při operaci zahynuli dva policisté.

ČTĚTE TAKÉ:

Ruští vojáci opouštějí Čečensko. Konec krvavé války


Na parlament zaútočili nejméně tři muži. Jeden z nich byl sebevražedný atentátník, který odpálil výbušniny přímo před parlamentem. Dva ozbrojenci pak zastřelili ostrahu před budovou parlamentu a vnikli dovnitř. Údajně také zadržovali několik rukojmích.
 

Útok si patrně vyžádal několik dalších obětí. Byl raněn poradce předsedy parlamentu Dukvachy Abdurachmanova. 


Útok na rodnou ves Kadyrova


Poslední větší střet s rebely se v Čečensku odehrál koncem srpna, kdy skupina asi 60 povstalců napadla Centeroj, rodnou vesnici promoskevského čečenského prezidenta Ramzana Kadyrova. V boji zahynulo šest policistů, dalších 17 bylo zraněno, podobně jako sedm civilistů. Padlo i dvanáct povstalců.

Kadyrov připsal útok vůdci čečenských povstalců Achmedu Zakajevovi, žijícímu v britském exilu, a slíbil pomstu. Podle ruských médií útok na Kadyrovovu ves podnikli polní velitelé, kteří nedávno vypověděli poslušnost dosavadnímu vůdci severokavkazských povstalců, "emíru" Doku Umarovovi.

tn.cz / Mediafax
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz