APLIKACE TN.CZ
Zpravodajství

S blížící se zimou přibývá požárů. Začala topná sezóna

V poslední době u nás přibývá velkých a ničivých požárů. Také v noci na dnešek museli hasiči zasahovat, a to ve Zlovědicích na Lounsku.

Oheň tu zničil střechu rodinného domu. Podle hasičů patří mezi hlavní příčiny nedbalost, a navíc už začalo období, kdy lidé v domech topí.

Když hasiči přijeli na místo, přístavek byl celý v plamenech. Zásah komplikoval vítr. Oheň se rychle šířil až do podkroví domu. Všude byl hustý dým, hasiči proto museli použít dýchací přístroje.

Podle majitele začalo hořet v kotelně. Odtud se oheň dostal na střechu domu. Aby se hasiči dostali k ohnisku pořáru, museli jí rozebrat.

"Z toho důvodu, že ze spoda byla podbitá, podkroví vystlané minerální vatou a zvrchu vlastně byla ještě pokrytá asfaltovým šindelem, který taky hořel," říká velitel zásahu Malfréd Ziška.

V poslední době není den či noc, kdy by hasiči nevyjeli k požáru. Pár příkladů za všechny - 16. listopad. V Turnově shořel neobydlený dům, zemřeli při něm dva lidé. Včera v Chlumčanech na Plzeňsku na následky popálení při požáru dřevěného přístřešku zemřel muž.

"Roční období se vznikem požáru souvisí, právě na podzim se zvyšují požáry, které jsou způsobeny od závad komínů a topidel, takže ten nárůst s těchto příčin je," vysvětluje větší množství požárů mluvčí generálního ředitelství hasičské záchranné služby Ivana Svitáková.

Podle hasičů drží požáry v domácnostech smutné prvenství. Od začátku letošního roku do září už zemřelo 40 lidí a téměř 400 jich bylo zraněno.
 

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz