Zpravodajství

Rodina se starala na zahradě o srnu. Myslivec ji zastřelil

Neobvyklý spor řeší v Odoleně Vodě u Prahy. Myslivec tam zastřelil srnu, která se zaběhla na oplocený pozemek.

Majitel pozemku, kde byla srna zastřelena, je přesvědčený, že myslivec neměl právo srnu na jeho pozemku zabít. Myslivec se ale brání. Zvíře prý bylo zraněné a vystresované a tím, že ho skolil, ho ušetřil trápení. Případem se už zabývá i policie.

 
Srna se na zahradu dostala před třemi týdny otevřenou brankou. Vyhnat se nenechala, tak ji chodila rodina pana Křemena krmit.

ČTĚTE TAKÉ:
 
Jenže rodině zavolali myslivci, že potřebují z pozemku vyzvednout srnu, kterou zastřelil jejich kolega. Zvíře se nacházelo těsně u plotu. Myslivec střílel z několika desítek metrů skrz něj.
 
"Tvrdili, že musí plnit kvóty zastřeleného srnčí,“ říká Křenek. Myslivec ale tvrdí, že srnu jen ušetřil trápení. „Ten pozemek má rohy, srna do nich narážela a byla vystresovaná,“ hájí se nimrod.
 
Celým případem se začala zabývat už i policie. Prověřují okolnosti případu, zejména zda ze strany člena myslivecké stráže nedošlo k porušení zákona o myslivosti. Pokud totiž pozemek byl v intravilánu obce a byl nehonební, tak to může být problém.
 
"Nemůžu se smířit s tím, že k vám někdo přijde k oplocenému pozemku a zastřelí vám zvíře na zahradě,“ zuří Křemen.
 
Policisty bude zajímat i to jestli myslivec při střelbě nemířil směrem k zástavbě. I kdyby se prokázalo, že srnu zastřelil neoprávněně, půjde zřejmě jen o přestupek.
s přispěním Ondřeje Špalka, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz