Zpravodajství

Slovenská šansoniérka Szidi Tobias pokřtí v neděli své čtvrté album

Slovenská šansoniérka Szidi Tobias pokřtí v neděli své čtvrté album
Zdroj: Facebook official

Již čtvrté samostatné album vydává v těchto dnech slovenská šansoniérka a členka souboru předního bratislavského divadla Astorka Korzo ´90 Szidi Tobias. Slavnostní křest alba nazvaného DO VETRA proběhne 12. prosince 2010 v pražské umělecké kavárně Černá labuť.

Szidi Tobias spolu s producentem Michalem Hrubým a Studiem DVA navazují touto deskou na předchozí úspěšné album Pod obojím z roku 2008, jehož prodej vynesl zpěvačce Zlatou desku.
 

Letos v létě ji převzala v rámci pravidelného letního koncertu pořádaného v rámci METROpolitního léta hereckých osobností na pražském Vyšehradě. Autorem hudby k albu Do vetra je Milan Vyskočáni, o texty se podělili Michal Horáček, Petőfi Sándor, Peter Lipovský a barokní básník Lope de Vega.
 

PSALI JSME:

Skupina Triny představuje písně plné touhy
 

Příznivci podmanivého hlasu a osobitého projevu Szidi Tobias plného melancholie, radosti i bláznovství mohli vybrané skladby slyšet na koncertech pořádaných na jaře nebo pak na letních festivalech.
 

Na konci roku si její příznivci mohou vychutnat již také písně z nového alba Do vetra při třech velkých předvánočních koncertech, které jsou naplánovány v Bratislavě (13.12., Divadlo Astorka), Brně (19.12., Divadlo Reduta) a Praze (20.12., Divadlo Palace).
 

Od ledna se rozjede turné Do vetra po českých, moravských a slovenských městech, které potrvá do března 2011. Vstupenky na předvánoční koncerty v ceně 12 €, 350 a 390 Kč jsou k dispozici v pokladnách jednotlivých divadel, rezervace také e-mailem na adrese rezervace@studiodva.cz.
 

V Praze slavnostně pokřtí album 12. prosince herečka Ivana Chýlková. V rámci bratislavského koncertu, který navazuje hned 13. prosince, pak slovenská herečka Anna Šišková. Obě pojí se zpěvačkou dlouholeté přátelství, které vedlo ke spojení Szidi Tobias s Michalem Hrubým a Studiem DVA.

Ukazku z noveho alba naleznete ZDE

"Se Szidi Tobias jsem se seznámil díky Ivaně Chýlkové potažmo Anně Šiškové. Obě byly nadšenými posluchačkami její hudby. Je tomu již několik let, kdy mi Ivana Chýlková přinesla první CD Szidi Tobias Divý mak. Po prvním poslechu mi bylo jasné, že tahle hudba je mi blízká. Dva roky nato jsem se díky Anně Šiškové potkal se Szidi osobně, oba jsme pochopili, že si velmi rozumíme. Szidi tehdy hledala manažera a vydavatele. Důvěřovala mi a v roce 2008 jsme společně vydali její třetí CD s názvem Pod obojím. A to i přes to, že jsem do té doby neměl s vydáváním desek žádné zkušenosti. Zatím se naše společná práce daří. Alba Pod obojím se prodalo již více než 5 000 kusů a Szidi za něj získala letos Zlatou desku. Doufám, že i nové album bude alespoň stejně úspěšné.“ říká producent Studia DVA Michal Hrubý.
 


SEZNAM SKLADEB
Zem ze dna světa čerpá síly (Milan Vyskočáni / Michal Horáček)
Milovaná (Milan Vyskočáni / Michal Horáček)
Három fiú (Milan Vyskočáni / Petőfi Sándor)
Dala som milému (Milan Vyskočáni / Peter Lipovský)
Smutná (Milan Vyskočáni / Peter Lipovský)
Fiam születésére (Milan Vyskočáni / Petőfi Sándor)
Jediná (Milan Vyskočáni / Peter Lipovský)
Lojzko (Milan Vyskočáni / Peter Lipovský)
Poď (Milan Vyskočáni / Peter Lipovský)
Uspávanka (Milan Vyskočáni / Lope de Vega)

Exkluzivním televizním partnerem Studia DVA je pro rok 2010 Televize NOVA.
 

Další informace a ukázky na www.sziditobias.cz

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz