Šestadvacetiletá nizozemská sportovkyně na invalidním vozíku znovu chodí. "Uzdravila" ji srážka s jinou invalidní sportovkyní na vozíku.
Lékaři si mysleli, že Monique už nikdy nebude chodit. Přesto nyní chodí a příští rok chce běžet dokonce maraton.
Monique se i přes své postižení vypracovala mezi sportovní špičku - na paralympiádě v Pekingu získala dvě stříbrné medaile v jízdě na handbiku. Pak zasáhl osud - při loňském tréninku na Malorce se srazila s jinou atletkou a s vážným úrazem skončila v nemocnici.
Po nehodě se jí vrátil do nohou cit a díky intenzivní rehabilitaci znovu chodí.
Podívejte se na reportáž TV Nova pod titulkem článku
Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz