Smrt teprve třináctileté lyžařky, která v pátek vylétla ze svahu a zemřela po nárazu do stromu, rozvířila debatu o bezpečnosti českých sjezdovek.
Nejčastěji se objevuje otázka, jestli není možné zabezpečit svahy tak, aby se podobné úrazy nemohly stát.
Vedoucí ski areálů připustili, že by pomohly sítě. Hned ale dodávají, že na takové investice u nás chybí peníze.
ČTĚTE TAKÉ:
Tragédie na sjezdovce! Lyžařka (13) zemřela po nárazu do stromu!
V profesionálním sportu jsou samozřejmostí a zachraňují životy. Pomoci by dokázaly i amatérským lyžařům a možná i dívence, která vylétla ze sjezdovky, a po nárazu do stromu zemřela.
Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz