Zpravodajství

V Hondurasu se zřítilo české letadlo! Nepřežilo 14 lidí

V Hondurasu se zřítilo české letadlo! Nepřežilo 14 lidí
Zdroj: Army.cz

Čtrnáct lidí zahynulo v pondělí poté, co se u honduraské metropole Tegucigalpa zřítilo malé letadlo české výroby Let 410 Turbolet. Informují o tom agentura AFP a webový portál La Prensa.

"Je tam více než deset mrtvých, některá těla jsou stále v kabině," citovala AFP zástupce honduraského Červeného kříže pro mimořádné události Luise Roméra.

Podle upřesněných informací nehodu nepřežilo 14 lidí. Mezi oběťmi jsou tři Američané.


ČTĚTE TAKÉ:

TRAGÉDIE! Letadlo se zřítilo na ulici! Tisíce lidí bez proudu

Letoun společnosti Central American Airways, který mířil z honduraského hospodářského centra San Pedro Sula do Tegucigalpy, ztratil kontakt s kontrolní věží. Na místo byly vyslány vrtulníky a sanitky.

Honduraský webový portál La Prensa píše, že na palubě letadla bylo 15 lidí. Podle jeho informací přežil havárii letadla Let 410 Turbolet v oblasti Cerro de Hula u Tegucigalpy pouze druhý pilot.

Honduraská vláda později informovala, že při havárii zahynul náměstek ministra pro veřejné práce Rodolfo Robelo, bývalý ministr financí Carlos Chahin a Israel Salinas, předseda odborů a stoupenec prezidenta Manuela Zelayi, sesazeného při státním převratu před dvěma lety.

Letenky měli rezervované i dva ministři současné vlády. Ani jeden z nich však do letadla nenastoupil. "Děkuji osudu a bohu, že jsem nebyl na palubě, bůh nám dal nový život," vyznal se Cesar Ham, ministr zemědělství.

Média původně psala, že v letedle cestoval i ministr zahraničí Mario Canahuati. Mluvčí ministerstva to ovšem popřel. Šéf diplomacie podle něj přijel na letiště pozdě a let nestihl.

Důvodem havárie byla patrně nízká oblačnost. Letadlo spadlo do hornaté oblasti. Jen necelé dva kilometry od místa, kde v roce 1989 při pádu letounu Boeing 727 zahynulo 131 lidí.

Let L-410 Turbolet je turbovrtulový letoun, určený pro místní dopravu. Je to hornoplošník, který je schopen přistát i na krátké a nerovné dráze. Proto je oblíben v rozvojových zemích, kde nejsou moderní letiště. Byl vyráběn v Letu Kunovice.

tn.cz / Mediafax

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz