Zpravodajství

ZLOMOVÝ rok! Nejvíce vydělávájí auditoři. AŽ 250 tisíc

Rok 2010 byl pro trh práce v České republice zlomový, poprvé od roku 2008 byl zaznamenán v některých oborech růst platů.

Vyplývá to z průzkumu mezinárodní personální agentury Robert Half.

Loňský rok přinesl pozitivní obrat v oblasti informačních technologií. Nejvýrazněji vzrostly mzdy IT specialistům s praxí 3-5 let v oboru, manažerům v oblasti logistiky a v technických oborech.


Firmy začaly loni opět ve větší míře otvírat nová pracovní místa. Od druhé poloviny roku byli také zaměstnanci ochotnější změnit práci. Těžké časy naopak zažívali i nadále absolventi bez praxe. Firmy totiž v současnosti preferují odborníky. Kromě zkušeností zůstává klíčovým požadavkem znalost cizích jazyků, zejména angličtiny.


Nejrychleji rostly mzdy u programátorů Java, kteří si vydělali v průměru 55-70 tisíc korun. Nejvyšší mzdu v průzkumu uvedli externí auditoři a manažeři daňového oddělení s minimálně pětiletou praxí. Měsíčně si vydělají až 250 tisíc korun.

tn.cz / Mediafax
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Chorvatský prezident je proti vstupu Finska a Švédska do NATO

Chorvatský prezident Zoran Milanović chce požádat chorvatského zástupce v NATO, aby země hlasovala proti vstupu Finska a Švédska do NATO. Řekl to stanici N1 TV. Záhřeb by podle něj měl uplatňovat právo veta do doby, než bude v sousední Bosně schválena volební reforma, která by usnadnila bosenským Chorvatům volit své zástupce do vedoucích funkcí. Vláda Andreje Plenkoviče ale se svým prezidentem nesouhlasí. Milanović podle premiéra zastává proruské postoje.

Píše se na Deník.cz