Zpravodajství

V masových hrobech v Mexiku se za duben našlo 183 těl

Počet těl nalezených v masových hrobech v mexickém státě Tamaulipas stoupl od začátku dubna na 183. Oznámilo to mexické ministerstvo spravedlnosti, píše ve středu agentura AFP.

V okolí města San Fernando se podle vyjádření ministerstva našlo 40 masových hrobů.


Policisté v souvislosti s vraždami zatkli 74 lidí. Jsou mezi nimi předáci místního drogového kartelu Zetas a také 17 policistů.


Gang Zetas je podezřelý také z vražd 73 přistěhovalců ze Střední a Jižní Ameriky, jejichž těla se našla na ranči ve stejné oblasti.


Stát Tamaulipas, který leží u hranic se Spojenými státy, patří v posledních letech k nejnebezpečnějším mexickým regionům. Stal se totiž bitevním polem války mezi Zetas, kartelem vytvořeným v 90. letech 20. století bývalými vojáky, a jejich bývalými šéfy, kartelem Gulf. Odborníci se domnívají, že boj na život a na smrt snížil příjmy kartelu Gulf a tím vyvolal krádeže paliva a únosy přistěhovalců pro tučné výkupné.


Prezident Mexika Felipe Calderón vyhlásil v roce 2006 narkomafii válku. Do boje proti gangům nasadil kromě policie také armádu. Od začátku akce zemřelo více než 34 tisíc lidí. Obchod s drogami se stále nepodařilo zastavit.

Mediafax

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz