Zpravodajství

PŘÍVALOVÉ DEŠTĚ! Voda VYPLAVILA 9 DOMŮ na Plzeňsku

Konec týdne přinese letní dny s vysokými teplotami okolo třicítky. Nádherné počasí budou místy protrhávat bouřky, které mohou být i intenzivní.

Během odpoledne zasáhly silné bouřky Pelhřimovsko a Havlíčkobrodsko. Na některých místech spadlo za jedinou hodinu až 30mm srážek

Bouřka na Plzeňsku už dokázala potrápit majitele 5 domů v Úlicích, které jsou vytopené. V cenru obce je až 60centimetrů vody. Hasiči už 5 lidí raději evakuovali do bezpečí.


Dalším místem kde už bouřky dosáhly vysoké intenzity je Roudnice nad Labem. Podle autorky videa to v Roudnici "Pěkně bouchá!"

PODÍVEJTE SE NA BOUŘKU V ROUDNICI NAD LABEMŘádí bouřky také u vás? Napište nám na zpravy@nova.cz

TAKTO VYPADÁ AKTUÁLNÍ SITUACE NAD ČR

Zdroj: Meteopress (Facebook)

 

PSALI JSME:

ZASE PRŠÍ! Můžou přijít i bouřky!
 

"Scénář počasí bude až do konce týdne podobný - zatímco v ranních a dopoledních hodinách si budeme užívat jasnou oblohu, během odpoledne se bude místy vytvářet kupovitá oblačnost s přeháňkami a bouřkami," sdělila meteorolžka Dagmar Honsová z Meteopressu.

POSLECHNĚTE SI PŘEDPOVĚĎ DAGMAR HONSOVÉ:


 

O víkendu se může ojediněle jednat o silné lokální bouřky, které mohou být doprovázené krupobitím a přívalovým deštěm.
 

V pátek a o víkendu očekáváme skoro jasno až polojasno, odpoledne místy až oblačno s přeháňkami a bouřkami. Ranní teploty budou klesat ke 13 až 8 °C, odpolední vystoupí na 24 až 28 °C.
 

Zdroj: Mediafax

 

"Máme tak před sebou nejteplejší dny od začátku letošního roku, které už budou připomínat červencové počasí, a prozatím to vypadá, že letní vydrží také v příštím týdnu," dodává Dagmar Honsová.
 

Přechodné ochlazení přinese pouze pondělí s odpoledními teplotami mezi 19 až 23 °C a převážně oblačnou oblohou s přeháňkami.
 

Od úterý bude převažovat slunečná obloha s teplotami mezi 24 až 28 °C. Teplotní rekordy ale zřejmě padat nebudou – ty se pohybují až lehce nad tropickou hodnotou, tedy nad 30 °C.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz