Zpravodajství

Lakatoš ZNÁSILNIL SPOLUVĚZNĚ! Nutil ho k orálnímu sexu!

Lakatoš ZNÁSILNIL SPOLUVĚZNĚ! Nutil ho k orálnímu sexu!
Josef Lakatoš u soudu Zdroj: Mediafax

Za znásilnění spoluvězně uložil ve středu senát plzeňského krajského soudu šestiletý trest vězení do věznice s ostrahou osmačtyřicetiletému Josefu Lakatošovi. Nejméně ve dvou případech přinutil pod pohrůžkou násilí k orálnímu sexu mladého spoluvězně v plzeňské věznici Bory.

Soud uložil obžalovanému trest nad spodní hranicí trestní sazby. Proti rozsudku se chtěl obžalovaný na místě odvolat, ale advokátka mu poradila, aby si ponechal lhůtu na rozmyšlenou. Státní zástupce se práva na odvolání na místě vzdal. Soud rozhodoval především na základě výpovědi svědka, který sdílel celu společně s obžalovaným i s jeho obětí. Ten uvedl, že viděl v noci na cele poškozeného, jak poskytuje Lakatošovi orální sex.


ČTĚTE TAKÉ:
 
Obžalovaný Lakatoš si ve věznici odpykává svůj osmnáctý trest, tentokrát za loupež, V minulosti byl souzen dvakrát za znásilnění, poprvé to bylo za sex s nezletilou, podruhé měl zase znásilnit prostitutku v rodinném nočním klubu v Dubí na Teplicku, což ovšem popřel. Stejně tak popíral Lakatoš od začátku i znásilnění mladého spoluvězně. "Nemám žádné takové sklony a nemám potřebu dělat takové prasečinky," tvrdil Lakatoš. Na dotaz soudce, jakou má Lakatoš sexuální orientaci, se obžalovaný nejprve zeptal, zda ve vězení, nebo venku. Vzápětí ovšem jedním dechem dodal, že je samozřejmě na ženy.
 
Lakatoš sám uvedl, že nemá ve věznici dobrou pověst. "Prý tam udávám feťáky a lidi, kteří tam mají mobilní telefony, to obvinění ze znásilnění je něčí msta," tvrdil obžalovaný. "To, co se o mě rozneslo o tom znásilnění spoluvězně, je veliká ostuda nejen pro mě, ale i pro moji rodinu venku, píší mi lidé dopisy až z Ústí a ptají se, co jsem to dělal," dodal Lakatoš, kterému nejvíce vadilo, když si ho novináři fotografovali. "Copak jsem nějaký klaun, že si mě tady musíte fotit," rozčiloval se před soudem obžalovaný.
 
U soudu vypovídal poškozený, kterým je dvacetiletý romský homosexuál, který se už sedmkrát dostal do křížku se zákony a nyní si odpykává pětiletý trest za loupež. Mladík nejprve tichým hlasem uvedl, že si na znásilnění nepamatuje. Pak řekl, že Lakatoše, se kterým byl asi 14 dní na společné cele, musel pod dekou asi třikrát orálně uspokojit. "Vyhrožoval mi bitím, bál jsem se ho. Neskrývám to, že jsem homosexuál," prohlásil před soudem poškozený Lukáš G.
 
O tom, že poškozený vězeň není příliš pravdomluvný, svědčila i skutečnost, že popřel, že by ve věznici bral drogy. Teprve, když předseda senátu uvedl, že v zápisech z věznice je uvedeno, že Lukáš G. byl umístěn na 28 dní do samovazby za požívání drog, přiznal se k aplikaci pervitinu. Obžalovaný Lakatoš tvrzení poškozeného o znásilnění při konfrontaci z očí do očí kategoricky popřel. "Ten chlapec má problémy sám se sebou, má to v hlavě nějaké pomotané. Kdybych mu měl nějak ubližovat, mohl to nahlásit ve věznici celé řadě lidí," dodal Lakatoš.
Mediafax
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz