Zpravodajství

VIDEO: Strašáci do zelí ještě nevymizeli. V Polné jich je plná zahrada

Velmi netradiční "výstava" je teď k vidění v Polné na Jihlavsku. Jedna z místních zahrad se zcela zaplnila strašáky do zelí.

Strašák do zelí - dnešní děti už ho znají jen z pohádek Josefa Lady. Přitom tahle praktická pomůcka dokáže zachránit i velkou část úrody na zahradě nebo na poli. "Slouží k odhánění ptáků a zajíců z polí a zahrádek," říká polenská zahradnice Helena Radoušová, která má netradiční výstavu na svědomí. "Dnes už prakticky nikde nejsou a já chtěla ukázat hlavně dětem, jak takový strašák vlastně vypadá," dodává. 

ČTĚTE TAKÉ:
Michael Jackson je strašákem na ptáky


A tak oslovila místní mateřskou školu a ta dodala strašáky. "Dělali jsme je sami," odpovídá za děti učitelka Iveta Vacková. Celkem školka dodala asi dvacet strašáků z různých materiálů a různého vzezření. "Myslím, že se dětem moc povedly," chválí zahradnice.

Barevní strašáci ověšení cinkrlátky, která plaší především ptáky, přitahují v Polné velkou pozornost. "Líbí se nám," shodují se návštěvníci i kolemjdoucí. A co bude se strašáky dál? "Klidne si je tu nechám, uplatnění pro ně najdu. Ohlídají mi úrodu," tvrdí Helena Radoušová. Ve hře je prý ale i dražba. "Už jsem dostala několik nabídek od případných kupců," potvrdila zahradnice.  Případná aukce by tak mohla dětem ze školky přinést nějaké peníze na malířské potřeby.

Dušan Vrbecký
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Auto v Praze srazilo dva chodce. Jsou vážně zranění

Vážná nehoda se stala v sobotu v noci v pražských Holešovicích. Auto tam srazilo dva chodce. "40letý muž utrpěl velmi vážný úraz hlavy a mnohačetná poranění. Po resuscitaci jsme ho převezli do motolské nemocnice. 39letý muž utrpěl úraz nohou a hlavy. Při vědomí jsme ho transportovali do vinohradské nemocnice," informovali na twitteru záchranáři. Policisté nyní zjišťují, co se přesně stalo, a zda dvojice přecházela přes přechod. "Alkohol u řidiče osobního auta byl negativní," sdělila policie.

Píše se na Deník.cz