Zpravodajství

ŠPANĚLSKÉ OKURKY nejsou ZDROJEM nákazy! Radíme, jak se bránit nemoci

Němečtí epidemiologové pochybují o tom, že zdrojem střevní nákazy, která zabila už 16 lidí, jsou španělské okurky. Informuje o tom v úterý agentura AFP.

"Původní zdroj zůstává neidentifikovaný," sdělila na tiskové konferenci hygienička hamburské stanice Cornelia Prüferová-Storksová.
 

PODÍVEJTE SE NA REPORTÁŽ TV NOVA:


 

"Kromě čtyř okurek, ve kterých jsme byli schopni potvrdit přítomnost (enterohemorhagické bakterie Escherichia coli) EHEC, jsme zjistili, že nejméně dvě z nich, které obsahovaly patogen EHEC, nemají odpovědnost za aktuální obtížný vývoj," zdůraznila Prüferová-Storksová.
 

Příznaky
Hlavními příznaky je krvácivý průjem, selhání ledvin, okamžitý nedostatek krevních destiček – čili obecně zvýšená krvácivost. Nejčastěji postihuje děti do 5 let věku. Smrtelné následky má v pěti procentech případů. může se objevit i zvracení a bolesti břicha. Nemocný má lehce zvýšenou teplotu, kolem 37 °C. U nemocných se může objevit nebezpečný hemolytickouremický syndrom, tzn. selhávání ledvin a chudokrevnost. Nastává jako následek poškození stěn cév - mohou se objevit prokrvácená místa na kůži. U některých pacientů může dojít i k akutnímu selhání ledvin a rozpadu červených krvinek. Tyto případy končí smrtí.

Jak onemocnění předcházet?
Důležité je umývat si ruce po použití toalet i před jídlem. Zeleninu a ovoce omývat, maso převařit, konzumovat jen pasterizované mléko. Riziko se dá podstatně snížit pečlivým umytím zeleniny. Nejspolehlivější je jíst zeleninu uvařenou. Nejlepší prevencí je důsledná hygiena, mytí rukou a dodržování zásad při práci se syrovými potravinami.

Ministr zdravotnictví Leoš Heger (TOP 09) doporučil veřejnosti v souvislosti s výskytem krvácivého průjmu v Česku, aby opatrně zacházela s veškerou syrovou zeleninou. "Důležité je zejména to, aby lidé tuto zeleninu pečlivě omývali před konzumací," řekl Heger v úterý agentuře Mediafax na Žofínském fóru. Dodal, že v této době by se lidé měli okurkám raději vyhnout.


Evropská komise dříve sdělila, že jako zdroj nákazy byly určeny okurky z plantáží v okolí španělských měst Almería a Malaga. Odtud byly okurky dovezeny do Německa a do dalších evropských států.

ČTĚTE TAKÉ:

VRAŽEDNÁ BAKTERIE Z OKUREK! Radíme, jak se jí bránit...
POZOR! NEBEZPEČNÉ okurky ze Španělska v Česku!

Španělsko se ohradilo, že neexistují důkazy, které by podpořily tvrzení, že salátové okurky vypěstované ve Španělsku epidemii krvácivých průjmů způsobily.


Kromě Německa hlásí nákazu bakterií EHEC i Švédsko, Dánsko, Británie a Francie. Všichni lidé se zřejmě nakazili v Německu. První podezření na nakažení bakterií hlásí také Česko.
Patnáct obětí nákazy zemřelo v Německu, jedna ve Švédsku. Také ta se však infikovala v Německu.

Za normálních okolností se bakterie EHEC šíří mezi dětmi. Za loňský rok Německo zaznamenalo kolem tisíce případů nakažení, dva z nich skončily smrtí.

Riziko nákazy se dá snížit důsledným tepelným zpracováním potravin a dodržováním základních hygienických pravidel.

 

tn.cz / Mediafax
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz