Zpravodajství

KAPSÁŘI ÚTOČÍ! Tři malé děti okrádají v podchodu...

Tři malé děti se pokoušejí v Brně v podchodu u hlavního nádraží okrádat cestující. Mluvčí brněnských strážníků Zdeněk Novák v pátek agentuře Mediafax řekl, že hlídka předala do rukou republikové policie jedenáctiletého chlapce a dvě o rok starší dívky, kteří se snažili sebrat kabelku ženě.

"Žena, které se snažila trojice kabelku vytrhnout, hlídce děti dobře popsala," řekl Novák. Během chvilky se strážníkům podařilo trojlístek odpovídající popisu pachatelů najít. Šlo o dvě dívky ve věku 12 a 13 let a jedenáctiletého chlapce.

"Strážníci je spatřili ve chvíli, kdy se jedna z dívek pokoušela rukou sáhnout po kabelce náhodné kolemjdoucí. Když však děvče uvidělo strážníky, ruku stáhlo," řekl Novák.

Strážníci předali děti republikové policii - malé zloděje totiž podezírají ze spáchání trestného činu krádeže.

ČTĚTE TAKÉ:

PODÍVEJTE SE: Takhle kradou kapsáři v metru

Podchody u brněnského hlavního nádraží patří ohledně krádeží k nejrizikovějším místům v Brně. Tlupy organizovaných kapsářů tam okrádají cestující systematicky - cílí především na ženy a venkovany.

Před časem se obětí kapsářů stala osmašedesátiletá důchodkyně z Bzence na Hodonínsku - pravděpodobně jiní malí zloději jí ukradli peněženku s hotovostí a doklady. Prázdnou portmonku i s dokumenty pak odhodili do odpadkového koše a s penězi okamžitě zmizeli.

Problém kapesních krádeží se policistům v Brně nedaří zlikvidovat. Gangy kapsářů totiž posílají krást své děti - uvědomují si totiž jejich praktickou trestní nepostižitelnost.

tn.cz / Mediafax
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Kanada plánuje zakázat Putinovi a dalším členům ruské vlády vstup do země

Kanadský senát v úterý navrhl změnu zákona o přistěhovalectví a ochraně uprchlíků (IRPA), který by umožnil zakázat vstup všem osobám podléhajícím kanadským sankcím i jejich rodinným příslušníkům. "Zákaz vstupu blízkých spolupracovníků a klíčových stoupenců Putinova režimu, včetně těch, kteří jsou zodpovědní za tuto nevyprovokovanou agresi, je jedním z mnoha způsobů, jak činíme Rusko odpovědným za jeho zločiny," uvedl podle Reuters v prohlášení kanadský ministr veřejné bezpečnosti Marco Mendicino.

Píše se na Deník.cz