Zpravodajství

Český humor diváky láká, Nova Cinema už přepisuje historii

Český humor diváky láká, Nova Cinema už přepisuje historii
Zdroj: TV Nova

Filmový kanál Nova Cinema si získává stále větší oblibu u diváků a díky tomu dosahuje mimořádných výkonů v podílu na sledovanosti. V sobotu 11. června 2011 se v prime time stala v cílové skupině D 15-54 po TV Nova druhou nejsledovanější komerční TV stanicí s podílem na sledovanosti 12,88 %. Společně s hlavním kanálem Nova tak dosáhly podílu na sledovanosti 47,69 % v D 15-54.

Český televizní trh v sobotním prime time znovu bezkonkurenčně ovládly kanály skupiny Nova Group, které v cílové skupině D 15-54 dosáhly podílu na publiku 47,69 %! Díky kultovní komedii režiséra Zdeňka Trošky Slunce, seno, erotika se Nova Cinema v sobotním prime timu stala po TV Nova druhou nejsledovanější komerční stanicí večera.

Hlavní večerní pořad Novy Cinemy dosáhl tentokrát v cílové skupině D 15-54 podílu na sledovanosti 19,13 %. Z diváků starších 15 let jí dalo přednost 16,84 % lidí tou dobou u obrazovek, tedy 495 tisíc diváků.

ČTĚTE TAKÉ:

Dr. Mráček u diváků zabodoval. A Nova Cinema trhla rekordy

Diváckou přízeň nadále výrazně upevňuje i televize Nova. V pátek 10. června 2011 diváky velmi zaujala česká pohádka Jak se budí princezny, kterou si v cílové skupině D 15-54 nenechalo ujít 43,45 % diváků u obrazovek. Podíl na sledovanosti Nova Group tak dosáhl v pátečním prime timu v cílové skupině D 15-54 45,99 %. Celkově dosáhly kanály Nova a Nova Cinema ve 23. programovém týdnu v prime time (19:00 – 23:00) v cílové skupině D 15-54 společného podílu na divácích 43,28 %.
 

tn.cz / Mediafax
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Zemědělci zasažení tornádem dostanou odškodnění od státu

Zemědělci z Jihomoravského a Ústeckého kraje, které v červnu zasáhly přírodní pohromy, v blízké době dostanou od ministerstva zemědělství 80 procent peněz z přiznané částky jako odškodnění. Mezi 81 žadatelů, u nichž pracovníci Škodní komise Státního zemědělského intervenčního fondu (SZIF) šetřili, se rozdělí 627 milionů korun. Fond začal vydávat tzv. zálohová rozhodnutí a platby bude posílat záhy po vydání, aniž by se čekalo na nabytí právní moci rozhodnutí.

Krátká zpráva

Sněmovna odvolala Hanu Lipovskou z Rady České televize

Poslanci v pátek odpoledne odvolali Hanu Lipovskou (za Volný blok) z postu členky Rady České televize. Pro odvolání Lipovské hlasovalo celkem 63 poslanců, dalších 11 bylo proti. Důvodem odvolání bylo porušení zákona a také ztráta nezávislosti. Hana Lipovská totiž kandiduje v nadcházejících volbách do Poslanecké sněmovny. Odvolání už minulý týden doporučil sněmovní volební výbor. Členkou rady ČT byla Lipovská od května loňského roku.

Píše se na Deník.cz