Zpravodajství

Dostal SMRTÍCÍ INJEKCI! Za 11. září 2001 vraždil muslimy

Americký stát Texas popravil v noci na čtvrtek Marka Stromana, který se po 11. září 2001 mstil za teroristické útoky na muslimech. Informuje o tom agentura AFP.

Jednačtyřicetiletý muž má na svědomí dvě vraždy a jeden pokus o zabití. Nejprve zastřelil pákistánského přistěhovalce, pak postřelil a vážně zranil Bangladéšana a nakonec zavraždil indického přistěhovalce, kterého pokládal za muslima.


"Bůh žehnej Americe, bůh žehnej každému. Udělejte tu zpropadenou věc," řekl krátce před popravou.
Nato mu v texaské věznici Huntsville vstříkli do žil smrtící injekci. V 20.53 místního času (03.53 SELČ) byl prohlášen za mrtvého.


Rajsúdín Bhuíján z Bangladéše, kterého Stroman střelil do obličeje a připravil ho o jedno oko, soud požádal o soucit s mužem, který ho chtěl zabít. "Zabití Stromana není řešení," řekl před popravou.


Američan se k zabíjení přiznal. Řekl, že ho k němu motivoval hněv po teroristických útocích a že se tak chtěl mstít všem muslimům nebo lidem, kteří se jim podobají.


Stroman začal zabíjet čtyři dny po teroristických útocích z 11. září. Jeho první obětí byl Vakár Hasan z Pákistánu, kterého Američan zabil v Dallasu ve chvíli, kdy muž připravoval ve svém fastfoodu jídlo. Začátkem října zabil Stroman při pokusu o vyloupení benzinové pumpy v Dallasu jejího zaměstnance Inda Vasudeva Patela.


Sedmatřicetiletého Bhuíjána z Bangladéše, který přežil, Stroman postřelil ve stejném městě rovněž u pokladny čerpací stanice.
 

tn.cz / Mediafax
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz