Zpravodajství

Japonsko zasáhlo SILNÉ ZEMĚTŘESENÍ! Na stejném místě, kde řádila TSUNAMI

Zemětřesení o magnitudu 6,5 udeřilo v též oblasti severního Japonska, kterou v březnu po silných otřesech zalila vlna tsunami. Po sobotních otřesech nejsou hlášeny škody ani nebezpečí tsunami, informovala agentura AFP.

Otřesy nastaly v půl druhé v noci místního času (6:34 SELČ). Hypocentrum zemětřesení bylo v hloubce 35,7 kilometru. Epicentrum leželo 125 kilometrů severovýchodně od Sendaje, hlavního města prefektury Mijagi.
 

Zemětřesení si nevyžádalo žádné lidské oběti a nejsou hlášené škody. Tichomořské centrum pro varování před tsunami uvedlo, že "nehrozí nebezpečí ničivé tsunami". Oblast však mohou zasáhnout menší přílivové vlny.
 

ČTĚTE TAKÉ:

ZEMĚTŘESENÍ V CHILE! Třáslo se i hlavní město...
 

Otřesy na čas vyřadily z provozu rychlovlakovou síť. Po krátkém výpadku byl provoz obnoven.
 

Zemětřesení nezpůsobilo žádné nové škody na jaderné elektrárně ve Fukušimě, která leží v postižené oblasti. Reaktor ve Fukušimě smetla 11. března mohutná vlna tsunami vyvolaná otřesy o magnitudu až 9. V poškozené elektrárně došlo k několika výbuchům a uvolnila se z ní radiace. Technici dosud pracují na odstranění následků.
 

V zaplavené oblasti v březnu zemřelo až 22 tisíc lidí.

tn.cz / Reuters
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Americký zpěvák R. Kelly je vinen ze sexuálního násilí, rozhodl soud

Soud v pondělí v New Yorku rozhodl o vině amerického zpěváka R. Kellyho v případu vydírání a sexuálního zneužívání mladých žen a nezletilých dívek. R. Kelly je známý především díky písni "I Believe I Can Fly". Slavnému umělci hrozí za jeho činy desítky let za mřížemi, dokonce až doživotní vězení, píše agentura AP. Vynesení rozsudku je naplánováno na 4. května. Prokuratura už v srpnu označila Kellyho za sexuálního predátora.

Píše se na Deník.cz