Cestovní plány tisíců Australanů v sobotu narušil výpadek proudu na mezinárodním letišti v Sydney, největším leteckém dopravním uzlu Austrálie. Informuje o tom agentura AFP.
Letiště sice disponuje záložními generátory, nešly však nastartovat okamžitě, což ztížilo situaci.
Výpadek trval hodinu a půl a ochromil bezpečnostní kontroly a odbavování cestujících. Mluvčí letiště uvedl, že zpoždění kvůli tomu nabraly "tisíce“ pasažérů.
ČTĚTE TAKÉ:
SOPKA ETNA CHRLÍ POPEL! Sicilské letiště mimo provoz!
Vydírání! V Bratislavě evakuují letiště...
"Příčina výpadku se prošetřuje,“ uvedl agentuře AFP. Podle jeho slov potrvá "několik hodin“, než se provoz letiště vrátí do svého standardního rozvrhu.
Mezi cestujícími incident způsobil paniku. "Šílenství na letišti v Sydney! Nikdo nikam neletí,“ napsal jeden z nich na svém profilu na sociální síti Twitter.
Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz