Zpravodajství

AAA Auto: Stále více zájemců o ojetý vůz si vybírá auto přes internet

Podle sítě autobazarů AAA Auto si stále více zájemců o ojetý vůz v České republice vybírá auto přes internet. Firma to sdělila ve středu.

Za první pololetí 2011 zaznamenaly webové stránky aaaauto.cz rekordních 9 583 639 návštěv, tedy o 42 procent více než ve stejném období loňského roku. Za červenec 2011 pak trend pokračoval s meziročním růstem o 24 procent. Počet návštěvníků přicházejících na web AAA Auto z Facebooku pak vzrostl za poslední půlrok dokonce šestkrát. Jak firma sdělila, zároveň se zvyšuje efektivita webu v získávání potenciálních zákazníků. Například díky placené reklamě z vyhledávačů získaly webové stránky v červenci letošního roku o 386 procent více kontaktů oproti červenci loňského roku.

 
„Více než osmkrát se pak meziročně zvýšil počet přístupů z mobilních telefonů a dalších přenosných zařízení s internetovým připojením,“ popsal současný vývoj ředitel komunikační divize AAA Auto Jan Řepa.
 
Firma také více investuje do reklamy na internetu. „V srpnu 2011 činil podíl internetové reklamy v Čechách už 64 procent z našeho reklamního rozpočtu, zatímco před dvěma lety to bylo 26 procent a v roce 2004 pouhých pět procent,“ konstatoval Řepa.
 
Skupina AAA Auto působí na trhu téměř 20 let. V současné době provozuje síť 25 poboček v České republice a na Slovensku. V září 2007 vstoupila nizozemská mateřská společnost AAA Auto Group N.V. na burzy cenných papíru v Praze a Budapešti. Podle auditovaných výsledků prodala v roce 2010 skupina AAA Auto 39 530 automobilů.
Mediafax
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Auto v Praze srazilo dva chodce. Jsou vážně zranění

Vážná nehoda se stala v sobotu v noci v pražských Holešovicích. Auto tam srazilo dva chodce. "40letý muž utrpěl velmi vážný úraz hlavy a mnohačetná poranění. Po resuscitaci jsme ho převezli do motolské nemocnice. 39letý muž utrpěl úraz nohou a hlavy. Při vědomí jsme ho transportovali do vinohradské nemocnice," informovali na twitteru záchranáři. Policisté nyní zjišťují, co se přesně stalo, a zda dvojice přecházela přes přechod. "Alkohol u řidiče osobního auta byl negativní," sdělila policie.

Píše se na Deník.cz