Zpravodajství

Šok pro obyvatele Brna! Město se přejmenuje na Krno!

Šok pro obyvatele Brna! Město se přejmenuje na Krno!
Zdroj: tn.cz / Mediafax

Skupince recesistů se podařil opravdu „brněnský“ kousek. Dokázali přesvědčit tamní občany, že od nového roku se moravská metropole přejmenuje na Krno. Tak podle nich prý rozhodla radnice.

Vtipálci ze serveru zitbrno.cz na svém webu vysvětlují proč se má tak stát. Původní “blízkost” v identitě a názvu města symbolizovaná písmenem “B” tak od nového roku nahradí “koncepce” s písmenem “K”. To s sebou však nese nepříjemnou povinnost města se přejmenovat tak, aby jeho název odpovídal nové verbální prioritě.

Je velké štěstí, že magistrát nevyznává hodnoty jako pracovitost, inteligence, čestnost a třeba aktuálnost.


„Každé písmeno v názvu města Brno je počátečním písmenem nějaké hodnoty, kterou Brno představuje. Písmeno B mělo symbolizovat blízkost, ale protože kvůli problému s vlakovým nádražím v Brně nemůžeme té avizované blízkosti úplně dosáhnout, tak písmeno B nahradíme písmenem K, které symbolizuje slovo koncepce. Od nového roku se tak Brno přejmenovává na Krno. Nový název města bude lépe vystihovat hodnoty, které Krno představuje,“ pronesla údajně vedoucí kanceláře strategie města Marie Zezulková.

Nuda v Brně nekončí

Vedle citace Marie Zezulkové se na portálu objevil i odkaz na nové stránky města krno.cz. Právě díky tomu působí článek velmi pravdivě. “Zdali změna názvu Krnu s koncepcí na prvním místě prospěje ukáže teprve čas, ale už teď se jistě můžeme těšit na celou řadu zajímavých nápadů. Myslím, že to z Krna dělá světový unikát,” loučí se s novináři vždy usměvavá inženýrka Zezůlková.


Ne každý je ovšem novinkou nadšený

Někteří Moravané již začali proti změně sepisovat petice pod heslem „uvědomte si, že jste byli zvoleni Brňany a nikoliv nějakými „Krňani“!!! A zachovejte se podle toho. Petici můžete vidět zde.

Zdroj: oficiální zdroj

Další lidé si stěžují v diskuzích zitbrno.cz. „V žádným případě. Brno je Brno a žádný podělaný Krno, nevím co tady zas vymýšlí za blbosti, místo toho, aby řešili mnohem důležitější věci! Asi se dostanu do politiky a ukážu jim, protože tohle už není normální..“

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz