Zpravodajství

Podnikatel OKRADL stát o 100 MILIONŮ na daních! Soud ho poslal na DEVĚT LET za mříže!

Podnikatel OKRADL stát o 100 MILIONŮ na daních! Soud ho poslal na DEVĚT LET za mříže!
Zdroj: Mediafax

Za krácení daně za alkohol poslal v pátek Krajský soud v Ostravě podnikatele z Českého Těšína Zdeňka Bulawu na devět let za mříže. Spolu s dalšími lidmi měl státu způsobit škodu přes 110 milionů korun.

Bulawa, který v roce 2003 v Českém Těšíně s 1,6 promile alkoholu v krvi zabil svým mercedesem tři policisty a už za dva roky byl podmíněně propuštěn z výkonu čtyřletého trestu, se daňových podvodů dopustil ještě před tragickou nehodou.

PODÍVEJTE SE NA REPORTÁŽKromě devítiletého pobytu za mřížemi mu nyní ostravský soud uložil i dvoumilionovou pokutu. K souhrnnému trestu mu soud také zakázal řízení motorových vozidel po dobu 10 let.

ČTĚTE TAKÉ:

Za daňové podvody s LPG DOSTAL uprchlý podnikatel Podlipný SEDMILETÝ trest!


Také Danielu Dvořákovi soud vyměřil trest ve výši devíti let. "Soud přihlédl k tomu, že skutek vykonal v podmínce za zvlášť závažný zločin majetkového charakteru," vysvětlil soudce Martin Kaňok.


Jiří Janiš vyvázl s podmínkou v délce tří let s odkladem na pět let a s dohledem. Radko Naušovi soud uložil trest sedm let ve věznici s ostrahou a peněžitý trest 1,5 milionu korun, Jaromíru Raidovi sedm let a tři měsíce a také peněžitý trest 1,5 milionu korun. Ostravského podnikatele Tomáše Häringa soudce zprostil viny, protože se jeho podíl viny nepodařilo prokázat.

NAPSALI JSME:

Rakousko vydá Vaškůje do Česka. Spáchal DAŇOVÉ ÚNIKY ZA STOVKY MILIONŮ


Bulawa spolu s čtyřmi dalšími podnikateli způsobili krácením daně státu škodu ve výši téměř 113 miliónů korun. V letech 2001 až 2002 obžalovaní vyrobili, prodali a nezdanili statisíce litrů nezdaněných alkoholických nápojů.


Jejich trestnou činností skončily v sítích hypermarketů Tesco, Kaufland nebo Hruška statisíce kusů lahví nezdaněného alkoholu. „Podezřelá byla už cena. Půllitr, který by se podle našich propočtů měl prodávat za minimálně 75 korun, v těchto marketech nabízeli za méně než 60 korun. Společnostem by musela vznikat ztráta desítek milionů korun,“ poznamenal soudce.
 


Zdeněk Bulawa se proti trestu přímo v soudní síni odvolal, státní zástupce si ponechal lhůtu na rozmyšlenou.

Mediafax/tn.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Giuliani půjde před komisi kvůli útoku Trumpových příznivců na Kapitol

Zvláštní výbor americké Sněmovny reprezentantů pro vyšetřování útoku na Kapitol z loňského 6. ledna si předvolal Rudy Giulianiho a další dva právníky, kteří veřejně prosazovali Trumpova nepodložená tvrzení o podvodech v prezidentských volbách. Vypovídat má rovněž exprezidentův volební stratég Boris Epshteyn, rovněž člen týmu, jenž se snažil zvrátit výsledky voleb a alarmovat Trumpovy příznivce tvrzením o ukradených volbách.

Krátká zpráva

Zemřel nejstarší muž na světě, bylo mu 112 let

Španěl Saturnino de la Fuente, zapsaný v Guinessově knize rekordů jako nejstarší muž světa, zemřel ve věku 112 let a 341 dní. Skonal doma ve svém rodném městě León na severozápadě země. De la Fuente začal pracovat ve svých 13 letech v továrně na výrobu obuvi. Měl osm dětí, 14 vnoučat a 22 pravnoučat.

Píše se na Deník.cz