Zpravodajství

V několika českých věznicích se chystala VZPOURA! Vězeňská služba ji odhalila!

V několika českých věznicích se chystala VZPOURA! Vězeňská služba ji odhalila!
Zdroj: TN.cz

Přípravy na vzpouru v několika českých věznicích překazila vězeňská služba společně s policií. Jak v pondělí informovala televize Prima, vzpouru iniciovali údajně členové tzv. Berdychova gangu.

Vězňové podle Primy chystali hromadný útěk a v několika věznicích byly zabaveny zbraně. Zásah proti chystaným vzpourám televizi potvrdil i ministr spravedlnosti Jiří Pospíšil (ODS).

Podle TV Prima měli vzbouřenci v případě úspěchu podle plánu například převzít kontrolu nad pražskou pankráckou věznicí do několika minut, nejprve by vězni ovládli velín, aby dozorci nemohli přivolat pomoc, a poté zbrojnici. Vězňové by tak získali zbraně dozorců - od pistolí přes brokovnice až po samopaly.

PODÍVEJTE SE TAKÉ:
Věznice jsou přeplněné! Hrozí VZPOURY vězňů!


Vedle ministra Pospíšila potlačení vzpoury televizi potvrdili také mluvčí vězeňské služby Markéta Prunerová a Robert Káčer, naopak Bezpečnostní informační služba akci popřela. Na celách měli mít vězni bodné, sečné i střelné zbraně, které si měli vyrobit svépomocí, někteří z nich totiž pracovali ve vězení jako obráběči kovů.

Vzpoury - zřejmě v několika věznicích - měly podle televize začít předminulý víkend, v noci ze soboty na neděli. Vězeňská služba je ale společně se zásahovými jednotkami na poslední chvíli překazila.

tn.cz / Mediafax
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz