Zpravodajství

Pardubický PARNÍK ARNOŠT NEKONČÍ! Dočká se OPRAVY

Parníku Arnoštovi, který je jedním ze symbolů Pardubic, se konečně začalo blýskat na lepší časy. Ještě před nedávnem hrozilo, že jeho provoz úřady zastaví. Loď je totiž ve špatném technickém stavu. Brzy se ovšem dočká opravy.

Parník Arnošt je pro Pardubické téměř stejným symbolem města jako věhlasný perník. Desetiletá loď, Arnošt z Pardubic, se ale poslední roky potýkala s mnoha technickými problémy. "Řada lidí mně vytýkala, že ta loď nejede rovně, že kličkujeme po řece, což je pravda. To by měla oprava odstranit," uvedl kapitán plavidla.
 

Oprava kormidla, motorů, dna lodi. To všechno potrvá řadu měsíců. Začít by se mělo už v listopadu. Podle nových norem je potřeba upravit také elektroinstalaci či přemístit nádrže na pitnou vodu. Modernizace spolkne pět milionů korun. Ještě nedávno se ale uvažovalo o tom, že Arnošt z Pardubic už jako výletní loď nikdy nevypluje.
 

Dopravní podnik mohl volit ze dvou variant. Buď za dvanáct až patnáct milionů koupit novou loď, na kterou neměl peníze nebo koupit starší loď  ze zahraničí. Oprava stávajícího parníku ale vyšla nejlevněji. Takže když vše půjde podle plánu, Arnošt bude čeřit vody Labe už na jaře.
 

Podívejte se na reportáž TV Nova:
 

TV Nova
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz