Trajekt, který v Rudém moři vezl 1230 lidí, vesměs Egypťanů, se ve čtvrtek ocitl v plamenech. Informují o tom agentury AFP a Reuters.
Pasažéři unikají z plavidla v záchranných člunech. Zhruba 800 z nich se už dostalo do egyptského přístavu Nuvejba. Trajekt Pella vzplál poté, co opustil jordánský přístav Akaba. Nyní pluje 30 kilometrů od přístavu. Z Akaby k němu vyslali záchrannou loď.
ČTĚTE TAKÉ:
Trajekt najel na mělčinu. Kapitán totiž UVÍZL NA ZÁCHODĚ!
Podle egyptských úřadů požár plavidlo těžce poškodil. Egypťané k lodi vyslali plavidla námořnictva a vojenské letouny. Trajekt plul z Akaby do Nuvejby. Pasažéři byli většinou Egypťané vracející se z práce v zahraničí. Plavidlo patří jordánsko-egyptsko-irácké společnosti AB Maritime.
Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz