APLIKACE TN.CZ
Zpravodajství

V Rudém moři hoří trajekt! Na palubě má 1230 lidí!

Trajekt, který v Rudém moři vezl 1230 lidí, vesměs Egypťanů, se ve čtvrtek ocitl v plamenech. Informují o tom agentury AFP a Reuters.

Pasažéři unikají z plavidla v záchranných člunech. Zhruba 800 z nich se už dostalo do egyptského přístavu Nuvejba. Trajekt Pella vzplál poté, co opustil jordánský přístav Akaba. Nyní pluje 30 kilometrů od přístavu. Z Akaby k němu vyslali záchrannou loď.

ČTĚTE TAKÉ:
Trajekt najel na mělčinu. Kapitán totiž UVÍZL NA ZÁCHODĚ!


Podle egyptských úřadů požár plavidlo těžce poškodil. Egypťané k lodi vyslali plavidla námořnictva a vojenské letouny. Trajekt plul z Akaby do Nuvejby. Pasažéři byli většinou Egypťané vracející se z práce v zahraničí. Plavidlo patří jordánsko-egyptsko-irácké společnosti AB Maritime.

tn.cz / Mediafax

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz