Zpravodajství

Policista vedl bandu lupičů! Oloupili ženu o polodrahokamy!

Policista vedl bandu lupičů! Oloupili ženu o polodrahokamy!
Zdroj: Mediafax

Inspekce policie obvinila tři osoby z Jižních Čech za únorové ozbrojené loupeže v rodinném domě v Českých Budějovicích. Informace agentuře Mediafax poskytla v pátek mluvčí inspekce policie Radka Sandorová s tím, že cílem lupičů byla sbírka polodrahokamů.

"Pachatelé, dvě civilní osoby a policista, byli na jihu Čech zadrženi pracovníky inspekce," uvedla Sandorová. Zásah měl krycí název "Šutr" a cílem bylo odhalení ozbrojené loupeže polodrahokamů. "Dva kuklami zamaskovaní pachatelé po prostřižení drátěného oplocení zahrady vnikli do rodinného domku," sdělila mluvčí.

PODÍVEJTE SE:

EXKLUZIVNÍ VIDEO: Policista přepadl banku v Oseku


Podezřelý policista údajně pod pohrůžkou střelné zbraně a se slovy „lehni si na zem a dej ruce za záda, dej mi kamínky a nic se ti nestane“ spoutal poškozenou ženu. "Navíc jí páskou přelepili oči i ústa," podotkla Sandorová. Muži pak prohledali dům, odcizili mobilní telefon napadené ženy a drahé kameny ze sbírky vltavínů v hodnotě více než půl milionu korun. "Lup si pachatelé rozdělili a ukryli s úmyslem jej později rozprodat," vysvětlila mluvčí inspekce.


Velké množství odcizených kamenů z krádeže zajistili kriminalisté při domovních prohlídkách.

NAPSALI JSME:

Policista OKRÁDAL KOLEGY, napůjčoval si od nich více než MILION! Policie hledá SVĚDKY


Státní zástupce Okresního státního zastupitelství v Českých Budějovicích zahájil trestní stíhání všech tří podezřelých pachatelů. "Policista z Budějovicka i civilisté jsou stíhaní pro podezření ze spáchání zločinu loupeže a přečinu porušování domovní svobody," zakončila Sandorová.


V případě odsouzení všem podezřelým hrozí až dvanáct let vězení.

tn.cz / Mediafax
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz