Zpravodajství

Tisíce známek STK jsou kradené! Používají je podvodníci!

Tisíce známek STK se ročně ztratí, nejčastěji při vykradení stanic technické kontroly, a ukradených známek pak využívají podvodníci, kteří vystavují falešné doklady o technické kontrole. V úterý o tom informovala TV Nova.

Ministerstvo dopravy každý rok vydá pět a půl milionu zelených a červených známek STK a emisí, z toho se ztratí ročně několik tisíc kusů. Známky totiž kradou podvodníci a doklady o tom, že vozidla prošla technickou kontrolou, vystavují majitelům vozů místo oficiálních stanic sami. Ukradené známky přitom nejsou dohledatelné - nemají totiž registrační čísla.
 

PODÍVEJTE SE NA REPORTÁŽ TV NOVA:


 

Právě toho pravděpodobně využil majitel autobazaru z Kladna, jehož případ právě vyšetřuje dejvická kriminálka. Autobazar Roberta Oplta měl podle policie technické kontroly pouze zprostředkovávat, místo toho ale majitelům aut přímo vystavil padělané doklady o tom, že vozidlo STK prošlo.
 

PSALI JSME:
Velký podvod s STK! Nemáte falešnou kontrolu auta?

 

Oplt sám podle Novy přiznává, že padělal stovku kontrol. Na všechno se přišlo ve skutečné stanici technické kontroly v pražském Břevnově. Přišel tam řidič, který chtěl kopii protokolu o kontrole, která zde měla být podle razítka provedena. V ruce ale držel padělané doklady právě ze zmíněného autobazaru. Záhy se přihlásilo dalších 14 řidičů a případu se ujala policie.
 

Kriminalisté zjistili, že Oplt, který měl auta na STK pouze připravit, měl falešná razítka právě břevnovské stanice a potvrzení vystavoval sám. "Muž je obviněn ze čtyř trestných činů, krom jiného přisvojení pravomoci úřadu," sdělil televizi mluvčí pražské policie Tomáš Hulan.
 

Velké potíže teď podle TV Nova může mít mnoho zákazníků, kteří služeb této firmy využili, i když někteří z nich možná o podvodu vůbec nevěděli. Jejich STK je podle policie neplatná. Teď si budou muset zaplatit novou - tu opravdovou a se svým vozem na kontrolu skutečně dojet. Pokud tak neučiní, hrozí jim až třicetitisícová pokuta a také můžou dostat pět trestných bodů.
 

tn.cz / TV Nova
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz