APLIKACE TN.CZ
Zpravodajství

Norman Eisen je oficiálně americkým velvyslance v ČR

Americký Senát v noci na úterý schválil, že Norman Eisen může nadále zastávat funkci velvyslance Spojených států v Praze. Informuje o tom server demokratických senátorů democrats.senate.gov.

Americký prezident Barack Obama jmenoval Eisena velvyslancem pro Českou republiku na konci loňského roku. Funkci mu však udělil dočasně bez souhlasu Senátu. Velvyslancem USA v České republice je Norman L. Eisen od 28. ledna 2011, kdy předal své pověřovací listiny českému prezidentovi Václavu Klausovi.

ČTĚTE TAKÉ:
Řeckému velvyslanci v Paříži někdo poslal bombu!

Schválení Eisena ve funkci dlouhou dobu bránil republikánský senátor Charles Grassley. Podle něj se k němu Eisen nezachoval spravedlivě při jisté administrativní záležitosti. Hrozilo, že pokud Senát do konce roku nepotvrdí Eisena ve funkci, Spojené státy budou muset poslat svého diplomata zpět domů.

Norman L. Eisen mimo jiné působil v Bílém domě jako zvláštní poradce prezidenta Obamy pro etiku a vládní reformu.

tn.cz / mediafax / hur

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz