APLIKACE TN.CZ
Zpravodajství

Obří zlom v boji s rakovinou! Pacienti mají naději

Vědcům se za použití unikátní techniky podařilo v laboratoři udržet neuvěřitelné dva roky při životě buňky rakoviny plic, prsou, prostaty a tlustého střeva. Odborníci jsou proto přesvědčeni, že stojí na prahu průlomu, který by mohl zcela změnit způsob léčby této zákeřné nemoci.

Udržet rakovinné buňky živé v laboratorních podmínkách tak, aby se zároveň chovaly jako v lidském těle, se totiž vědcům dosud nedařilo. Teď se to ale povedlo. Lékaři, kteří se v současnosti musí spoléhat na biopsií získanou a následně zmraženou tkáň, by tak mohli brzy testovat vhodnou léčbu v laboratoři, na živých buňkách z těla pacienta.

ČTĚTE TAKÉ:

Holčička (†13) místo dalšího ozařování zvolila smrt

Našli by tak ten nejvhodnější způsob, jak postupovat v jednotlivých případech rakoviny a u konkrétních pacientů, protože by měli vyzkoušeno v laboratoři na živých buňkách, že právě tato léčba zabírá.
 

"Šlo by o revoluční adresnou medicínu cílenou na konkrétního pacienta,“ uvedl vedoucí experimentu Richard Shlegel z amerického centra pro výzkum rakoviny při Georgetown University."Jsme nadšeni možnostmi, které tato technika přináší. Odebrali bychom normální a rakovinnou tkáň z těla pacienta a našli pro něj v laboratoři tu nejúčinnější možnou terapii."
 

hel, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz