Zpravodajství

VIDEO: Zachráněný lední medvídek už si hraje

Lední medvídek Siku, kterého matka nemohla kojit a jehož život byl v ohrožení, je mimo nebezpečí. Po měsíci plném obav se má čile k světu a přibírá na váze. Brzy z něj možná bude stejná mediální hvězda jako byl polární medvěd Knut odchovaný v Německu.

Toto roztomilé mládě polárního medvěda se narodilo 22. listopadu ve skandinávském ZOO Wildlife Parku a jmenuje se Siku.
 


 

Bohužel, hned po narození musel medvídek bojovat o svůj život. Jeho matka Ilka totiž neměla dost mléka, a tak ho od ní museli ošetřovatelé odstavit a dokrmovat ho z láhve.

PSALI JSME:
Boj o život mláděte! Samice nemůže medvídě kojit

 


 

Teď, po měsíci, už Siku váží 3,2 kg a má se čile k světu. Jeho jméno Siku je symbolické - známená ledovec v grónském jazyce. Tedy místo, kde lední medvědi žijí.
 

Už první zveřejněné video s medvídkem Siku se už stačilo stát na internetu diváckým hitem.

tn.cz / gar
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Chorvatský prezident je proti vstupu Finska a Švédska do NATO

Chorvatský prezident Zoran Milanović chce požádat chorvatského zástupce v NATO, aby země hlasovala proti vstupu Finska a Švédska do NATO. Řekl to stanici N1 TV. Záhřeb by podle něj měl uplatňovat právo veta do doby, než bude v sousední Bosně schválena volební reforma, která by usnadnila bosenským Chorvatům volit své zástupce do vedoucích funkcí. Vláda Andreje Plenkoviče ale se svým prezidentem nesouhlasí. Milanović podle premiéra zastává proruské postoje.

Krátká zpráva

Bývalý král Juan Carlos se po letech v exilu vrací do Španělska

Někdejší španělský král Juan Carlos ve čtvrtek přiletí do vlasti po téměř dvou letech exilu ve Spojených arabských emirátech. Tam se 84letý šlechtic uchýlil poté, co ho vyšetřovali kvůli korupci. Úřad španělského generálního prokurátora v březnu jeho případ zastavil. Bývalý panovník hodlá navštívit rodinu včetně svého syna krále Filipa VI. a po víkendu se vrátí do emirátů.

Krátká zpráva

Biden kvůli krizi s kojeneckou výživou použil zákon z války

Americký prezident Joe Biden kvůli nedostatku kojenecké výživy uplatnil zákon o obranné výrobě vzniklý za korejské války v roce 1950. Umožňuje nařídit firmám výrobu nezbytnou pro bezpečnost USA. Zároveň povolil armádě najímat civilní letadla pro dopravu kojenecké výživy ze zahraničí. Kritický nedostatek dětské výživy způsobilo únorové uzavření největší továrny v zemi kvůli dvěma podezřelým úmrtím kojenců na bakteriální infekci.

Píše se na Deník.cz