Zpravodajství

Neskutečné! KSČM žene před soud sestru bratrů Mašínů

Neskutečné! KSČM žene před soud sestru bratrů Mašínů
Zdroj: Mediafax/ acb.cz

Čeští komunisté se utrhli ze řetězu a v posledních dnech předvádějí neuvěřitelné věci. Po servilní kondolenci k úmrtí nejhoršího diktátora současnosti Kim Čong-ila teď dvě poslankyně KSČM žalují sestru bratrů Mašínů za to, že si dovolila souhlasit s činy svých bratrů. Informuje iDnes.

Vypadá to, jako by snad posledních dvaadvacet let ani nebylo. Alespoň při pohledu na aktivity českých komunistů, kteří zřejmě zamrzli kdesi v hluboké totalitě padesátých let. Člověk si opravdu musí pořádně protřít oči, aby tomu uvěřil.
 

Nejprve Svaz mladých komunistů Československa veřejně oslavuje smrt Václava Havla. Jen o pár dní později míří z Česka do KLDR patolízalská kondolence k úmrtí Kim Čong-ila podepsaná šéfem zdejších komunistů Vojtěchem Filipem.
 

Poslankyně KSČM: Mašínová patří před soud…
 

A aby toho nebylo málo, podaly dvě poslankyně KSČM trestní oznámení proti sestře bratrů Mašínů Zdeně Mašínové. Vadí jim, že při debatě se studenty neodsoudila činy svých bratrů a naopak jim vyjádřila podporu.
 

"Hned na začátku řekla, že činy svých bratrů vždy podporovala a schvalovala je, přičemž litovala, že se v důsledku svého fyzického postižení nemohla do jejich činnosti zapojit a pomáhat jim," uvedly komunistické poslankyně Marta Semelová a Marie Nedvědová ve svém trestním oznámení, z něhož citoval iDnes. Přinejmenším Semelová je známá tím, že dokonce i mezi českými komunisty vyčnívá. Patří ke stalinistickému ultrakonzervativnímu jádru KSČM.
 

Zdroj: Mediafax/ nedvedovamarie.cz

 

Beseda se studenty se odehrála koncem října na Vysoké škole ekonomické v Praze. Byla součástí přednášky s názvem "Život a boj bratrů Mašínů“. Podle obou komunistek se při ní Mašínová dopustila schvalování trestného činu, za což by jí před případným soudem měl hrozit až jeden rok vězení.
 

"I přes časový odstup nelze jejich jednání posoudit jinak než jako vraždu a sabotáž. Schvalování vraždy nelze přehlédnout," tvrdí Semelová. Očividně se mýlí, protože případ bratří Mašínů už v devadesátých letech řešilo a odložilo Městské státní zastupitelství v Praze.
 

Zdenu Mašínovou nechává trestní oznámení komunistek klidnou. Tedy alespoň v tom smyslu, že se soudu nebojí. Jinak to považuje za drzost. "Budu stejné věci ve svých přednáškách říkat dále. Jestli si necháme prznit mládež od lidí, jako je Semelová, tak to pánbůh potěš," uvedla Mašínová, která je mimo jiné členkou Konfederace politických vězňů a za činy svých bratrů byla komunisty celý život perzekvována.
 

… ale kondolence "velkému vůdci“ KLDR je v pořádku
 

Celá událost vyvolaná soudružkami Semerádovou a Nedvědovou je o to bizarnější, že před několika dny odcestoval za jejich stranu kondolenční dopis do severní Koreje. Sepsal ho šéf KSČM Vojtěch Filip, který v textu přímo oslavuje činy diktátora Kim Čong-ila. Je přitom všeobecně známo, že KLDR provozuje obří koncentrační tábory, vězní a popravuje lidi bez soudu a hladomorem zabila několik milionů svých obyvatel.
 

Rovněž Filip už za svou kondolenci čelí trestnímu stíhání, byť ho podle právníků policie pravděpodobně odloží. Vedle toho, nač si stěžují obě komunistky, však Filipovy výroky působí neskonale hůř. Diktátora označuje například za "velkého vůdce“, který se "obětoval, aby přinesl blaho korejskému lidu“.
 

ČTĚTE TAKÉ:
Kondolenci Filipa diktátorovi bude řešit policie

 

Absurdní je na celé věci i fakt, že pokud by měla být stíhána Zdena Mašínová, zřejmě by měl ze stejného důvodu před soudem stanout i Mirek Topolánek, který před třemi lety v USA udělil Mašínům Plaketu předsedy vlády. Loni pak oba odbojáře ocenil i předseda senátu Přemysl Sobotka. Letos oba bratři Mašínové (Ctirad in memoriam) získali vojenské vyznamenání Zlatá Lípa od ministra obrany Alexandra Vondry. Nesčetněkrát jejich činy verbálně ocenily i jiné osobnosti. Například Marta Kubišová je veřejně prohlašuje za hrdiny.
 

Skupina bratří Mašínů vedla na území komunistického Československa ozbrojený odboj proti totalitní moci. Později se členové skupiny rozhodli emigrovat. Při jejich legendárním útěku, kdy čelili dvaceti tisícům pronásledovatelů, se podařilo dosáhnout západního Berlína pouze třem mužům. Zbylí dva byli dopadeni a popraveni. Ve vězení zemřela i matka Mašínů odsouzená ve vykonstruovaném procesu za velezradu a špionáž na 25 let vězení. Ta je nositelkou řádu Tomáše Garrigua Masaryka.

tn.cz / gar
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz