Tlaková níže Andrea přinesla do rakouských Alp husté sněžení. Padají laviny a v oblasti jsou některé silnice neprůjezdné, píše v pátek webový portál deníku Kurier.
Nejvíce sněhu, kolem půl metru, napadlo ve Vorarlbersku. V pohoří Arlberg jsou pro nebezpečí lavin uzavřeny některé silnice.
Během pátku nebylo možné dostat se po silnici do střediska Gargellen a obcí Lech, Stuben, Zürs a Warth.
U městečka Gizling v Tyrolsku se odpoledne sesula lavina a zavalila silnici B169. Nikdo neutrpěl zranění.
ČTĚTE TAKÉ:
Český turista zemřel v rakouských Alpách
Nebezpečí lavin vyhlásili během pátku v několika oblastech rakouských Alp.
Kurier píše, že v noci na pátek byly čtyři tisícovky rakouských domácností bez proudu. Mokrý sníh přetrhal dráty elektrického vedení.
Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz